6700XT sistemde ekran yırtılması

Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey oluyor. AMD freesynch açık. Monitörüm de destekliyor. Ama yırtılma olduğundan bile emin değilim. Düşünceleriniz neler? Ne yapmalıyım? 6700XT aldım sırf bu oyunu 2K'da oynayabilmek için ama böyle şeyler beni oyundan soğutuyor. Oyunun kendi sıkıntısı bile olabilir ama ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör kaynaklı bir problem olduğu için paylaştığınız videoda hiçbir sorun göremedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey oluyor. AMD freesynch açık. Monitörüm de destekliyor. Ama yırtılma olduğundan bile emin değilim. Düşünceleriniz neler? Ne yapmalıyım? 6700XT aldım sırf bu oyunu 2K'da oynayabilmek için ama böyle şeyler beni oyundan soğutuyor. Oyunun kendi sıkıntısı bile olabilir ama ne diyorsunuz?

Drop giriyor gibi geldi bana ama bilemedim. Yırtılma daha farklı değil mi ben mi yanlış biliyorum?

Drop gibi geldi bana bu, oyun içinden render scale'ı düsürüp AMD'nin yazılımından görüntü keskinleştirmeyi acıp %80 civarına getirirsen muhtemelen daha stabil bir FPS alırken hemen hemen aynı görüntüyü alırsın.

Monitör kaynaklı bir problem olduğu için paylaştığınız videoda hiçbir sorun göremedim.

Monitör kaynaklı bir sorun oldugunu düşünmüyorum. Oyun sorunu olabilir, diğer oyunlarda pek olmuyor bu.

Drop gibi geldi bana bu, oyun içinden render Scale'ı düsürüp AMD'nin yazılımından görüntü keskinleştirmeyi acıp %80 civarına getirirsen muhtemelen daha stabil bir FPS alırken hemen hemen aynı görüntüyü alırsın.

Drop hissedilir mi? Keskinleştirme açık. Oyun içinde render scale yok galiba. FPS'yi kilitlemiştim, açtım 120 FPS almaya başladım 90'a 100'e düşüyor yine kasıyor, anlamadım.

Monitör kaynaklı bir sorun oldugunu düşünmüyorum. Oyun sorunu olabilir, diğer oyunlarda pek olmuyor bu.

Hayır monitör kaynaklı. Bu yüzden zaten sorun sadece size görülüyor. Paylaştığınız videoda en ufak bir yırtılma yok.

Hayır monitör kaynaklı. Bu yüzden zaten sorun sadece size görülüyor. Paylaştığınız videoda en ufak bir yırtılma yok.

Videoda kasma var. Normalde FPS düşse bile hissedilir mi? Sonuçta 120'den 100'e bile düşünce kasıyor. Aynısını AC Valhalla'da yaşarken FPS'yi 60'a çekmiştim, o zamanlar TV'de oynarken bu tür yırtılmalar alıyordum, en azından Reddit'teki insanların dediği buydu FPS'yi 60'a kilitledim düzeldi, bu düzelmiyor ama. Oyun ksynaklı bir sorun olabilir ama düzrltme yolu var mı?

Videoda yırtılma yok. Anlık takılma var. Drop tarzı. Monitörden şüphelenmek için diğer oyunlarda veya günlük kullanımda da aynı hissi vermeli.
Ucu açık bir konu aslında. Her yere çekebilirsin bu sorunu.

Unreal Engine 4 sıkıntısı olabilir. AC Valhalla da NieR de hiç olmuyor yani 55 57'ye düşünce bile kasmıyor. Monitör de frees synch özelliğini bulamadım, ama AMD freesynch özelliği olan monitör kullanıyorsunuz otomatik olarak açtık diyor, monitörden kapalıysa sıkıntı çıkar mı bu konuda, monitör ayarlarında bulamadım. Bu takılmaları önleme yolu var mı oyun sıkıntısı olduğuna inanıyorum artık. Monitör 4 5 günlük yani oyun problemi gibi.

Unreal Engine 4 sıkıntısı olabilir. AC Valhalla da NieR de hiç olmuyor yani 55 57'ye düşünce bile kasmıyor. Monitör de frees synch özelliğini bulamadım, ama AMD freesynch özelliği olan monitör kullanıyorsunuz otomatik olarak açtık diyor, monitörden kapalıysa sıkıntı çıkar mı bu konuda, monitör ayarlarında bulamadım. Bu takılmaları önleme yolu var mı oyun sıkıntısı olduğuna inanıyorum artık. Monitör 4 5 günlük yani oyun problemi gibi.

Monitör OSD ayarından açıyorsun FreeSync'i. Genelde ekran ayarlarında MPRT'nin içinde oluyor. Denemekte fayda var.
Fakat ben Apex'te ortalama 80 FPS alıyorum ve 60 FPS'nin altına inmemesine ayarlı. 60 FPS altına düştüğü vakit sadece netlik azalıyor o an fakat böyle drop girmiyor. Buradaki durum farklı.
Çok nokta atışı isersen buna çözüm. Aynı oyunu farklı bir sistemde kendi monitörünü bağlayıp deneyeceksin.

Geri
Yukarı