6750 XT sistemde stress testi yaparken sistem kasıyor

Caner Özgüven

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, XFX merc 6750 XT ekran kartim var GPU stress testi yaptığımda kasiyor bu normal mi? Sizler ekran kartini stress testine soktugunuzda ayni sorunu yasiyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, XFX merc 6750 XT ekran kartim var GPU stress testi yaptığımda kasiyor bu normal mi? Sizler ekran kartini stress testine soktugunuzda ayni sorunu yasiyor musunuz?
Stress testi yaparken her şeyi kapatıp beklemeniz lazım, eğer stress testi yaparken arka planda bir şeyler yaparsanız doğru sonuç alınmaz, kasabilir.

Sonuçta çıkan değerleri atın onlara bakalım birde.

Kasmaktan kastınızı biraz daha açar mısınız? Mouse mi takılıyor, düşük FPS mi alıyorsunuz?

Mouse takiliyor pencereler hafif daha gec aciliyor sistem akiciligini kaybediyor ama stress testinde degerler olmasi gerektigi gibi.

Stress testi yaparken her şeyi kapatıp beklemeniz lazım, eğer stress testi yaparken arka planda bir şeyler yaparsanız doğru sonuç alınmaz, kasabilir.

Sonuçta çıkan değerleri atın onlara bakalım bir de.

Degerler ve sonuclar olmasi gerektigi gibi ekran karti stress testindeyken uygulamalarin pencerelerin acilmaya calisildiginda agir acilmasi normalse normal olarak degerlendirecegim.

Açıkçası FurMark testinde daha önce böyle bir durum yaşamadım. Bir teorim var. Sistem özelliklerinizi tam belirtirseniz ona göre yorum yapabiliriz.

FurMark testinde sorun yok zaten o son derece akici ve normal AMD yazilimi uzerinden ve AIDA 64 uzerinden stress testrine soktugumda oluyor bu.

Açıkçası FurMark testinde daha önce böyle bir durum yaşamadım. Bir teorim var. Sistem özelliklerinizi tam belirtirseniz ona göre yorum yapabiliriz.
Sistem ozellikleri
Ryzen 5 5600 x
Team 2x8 gb 3200 mhz cl 16 ram
Anakart msi mpg b550 edge wifi
Psu sharkoon cool zero 750 w 80 gold

FurMark testinde sorun yok zaten o son derece akici ve normal AMD yazilimi uzerinden ve AIDA 64 uzerinden stress testrine soktugumda oluyor bu.

Sistem ozellikleri
Ryzen 5 5600 X
Team 2x8 GB 3200 MHz CL 16 RAM
Anakart MSI MPG B550 Edge Wi-Fi
PSU Sharkoon cool Zero 750W 80 Gold

GPU stres testi dediğinizde furmarka gitti aklım. AIDA yazılımı büyük ihtimalle işlemciye de yük bindiriyor. Bu durumda normal olduğunu düşünüyorum çünkü sistemin tüm kaynaklarını kullanıyor.

Geri
Yukarı