69.5 ortalama ile teşekkürü kaçırıyorum

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Arkadaşlar, Matematik ortalamam sınavlar sonrası 48.5'Ti. Matematik hocasıyla aram iyi değildir bu arada. Rica ettim hocam geçirirseniz teşekkür alabileceğim, sözlülerimi 5 puan fazla kullanabilir misiniz? Diye bir soru yönelttim. Bakacağız dedi ve bugün 45 45 girmiş sözlüleri mi? Ne yapsam bilemiyorum gerçekten :D zaten üstümde büyük bir aile baskısı var ve teşekkür bekliyorlar. Birkaç girilmemiş sözlüm var bunlar girilse bile Matematik'ten kaldığım için alamayacağım. Sizce ne yapmalıyım?

Daha okulun kapanmasına 1 hafta var. Gidip sınıf öğretmenin ile konuşabilirsin. Belki matematik hocanla aranızdaki iletişimi sağlayabilir. Ya da rehber öğretmenine git belki onlar da yardımcı olurlar. Umarım alırsın teşekkür belgeni ama alamasan bile ailenle bi konuş çünkü kâğıt parçasından başka bi şey değil :D

Son düzenleme:
Yanlış anlama ama sözlüleri 45 hakedecek ne yaptın? Herkesin kafası matematiğe yatkın olmak zorunda değil derse ilgi ve katılım göstermen yüksek sözlü puanı alman için yeterli aslında. Hiç mi katılmıyorsun derse?

Yanlış anlama ama sözlüleri 45 hakedecek ne yaptın? Herkesin kafası matematiğe yatkın olmak zorunda değil derse ilgi ve katılım göstermen yüksek sözlü puanı alman için yeterli aslında. Hiç mi katılmıyorsun derse?
Hocayla aram iyi değildi bir kızla tartışma mevzusu yüzünden. Derse en çok ben katılıyordum bu arada sınıfta.

Hocayla aram iyi değildi bir kızla tartışma mevzusu yüzünden. Derse en çok ben katılıyordum bu arada sınıfta.
Derse en çok sen katılıyor olsaydın emin ol o sınıfta silah çeksen 100 100 verirdi. Ayrıca ortalaman da bu düzeyde olmazdı. Buna kalıbımı basarım. Soru sormuşsun kendini yarandırman sana katkı sağlamaz burada.

2 ay önceki konuya boş bir cevap vermişsin ama neyse cevaplayayım. Matematik'te en çok ben katılıyorum arkasındayım lafımın kendimi kimseye yarandırma çabam da yok. Sınıfta katıldığım kadarın 2 katını da konuşuyordum ama rica etmeme rağmen bu kadar düşük not vermesi kötü bir şey.

Olayın nasıl geliştiğini bilmediğimiz için ne arkadaşı ne de öğretmeni yargılayabiliriz.
69.5, 70 olsa ne olacak ki. Altı üstü bir kağıt parçası.
Belge konusuna katılıyorum.
Birde not dilenme felan.
İşin tam aslını bilmediğimiz için dilenme demek pek doğru olmayabilir. Nitekim bir hocaya ''Hocam belge alacağım ama çok ufak bir puanla kaçırıyorum. Eğer rızanız olursa sözlü verirken bunu da göz önünde bulundurur musunuz?'' dese yanlış olmayacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı