6900 XT ekran kartı için parça önerisi

Bütçe
15-20 bin arası
@Fahri Abi Hocam ekran kartı ve işlemciyi 6900xt ve 5800x3d olarak aldım. Diğer kalan bütün parçalar için 12 bin civarı bir bütçem var. İlk defa bilgisayar topluyorum o yüzden sadece ana kartı için ne kadar ayırmam gerekir çok emin değilim. Tahmin edersem 4 bin civar falan olmalı diye düşünüyorum. Önerilerinize açığım.

Hocam +300 TL daha bütçe genişler ise bunları tavsiye ederim, eğer genişlemez ise daha ucuz bir M.2 SSD kovalayabilirsiniz lakin PC-I Express 4.0 için mükemmel olan sisteme PC-I Express 3.0 bir SSD koymak istemedim bu bütçede.
@batu28

Son düzenleme:
@Fahri Abi Çok teşekkürler hocam bütün parçaların siparişini verdim. TOplama konusunda bir öneriniz var mıdır ?
Hocam biliyorsanız kendiniz toplamanız her türlü yarariniza olur ama eğer bilmiyorsanız 50-100TL vererek birilerine toplatabilirsiniz. Öğrenmek istiyorum derseniz Youtube'da bir sürü video var, ha ben yaparak öğrenmek istiyorum derseniz de BİLDİGİM KADARİYLA -DOGRU OLMAYABİLİR- bununla alakalı oyunlar var onları oynayarak öğrenebileceğini söyleniyor.

Geri
Yukarı