Monterey 6900 XT PC Ventura kurulumu sonrası donma ve kilitlenme

EFI kısmında ki log değilde. macOS'da herhangi bir uyarı çıkıyor mu?
yok hocam hiç bir hata vermiyor. sonraki açılışta ta hiç bir sorun yapmıyor, hata vermiyor. Github'ta aynı anakart ile kurulum yapan birini buldum. dikkatle yaptıklarını uyguladım ama sonuç aynı oldu. İndirdiğim img lerin mda değerlerini kontrol ettim. Takılı diğer bütün usb girişlerini çıkardım. Hatta hurafe yapıp 2. kez usb hazırlayıp kurulum yaptım :)

Yok hocam hiçbir hata vermiyor. Sonraki açılışta ta hiçbir sorun yapmıyor, hata vermiyor. GitHub'ta aynı anakart ile kurulum yapan birini buldum. Dikkatle yaptıklarını uyguladım ama sonuç aynı oldu. İndirdiğim imglerin mda değerlerini kontrol ettim. Takılı diğer bütün USB girişlerini çıkardım. Hatta hurafe yapıp 2. kez USB hazırlayıp kurulum yaptım :)

Ethernet kextini disable edip deneyebilir misin?

SMCProcessor.kext
SMCSuperIO.kext
USBPorts.kext
Bu kext dosyalarını disable yapın.

SSDT-UIAC
SSDT-GPRW.aml
SSDT-HPET.aml
SSDT-SBUS-MCHC
Bu SSDT dosyalarını disable yapın.
Sonra sistemi yeniden başlatıp deneyin. Devam ederse Reset NVRAM yapıp deneyin. Sistemi açtıktan sonda config dosyasında disable olduğuna emin olun.

SMCProcessor.kext
SMCSuperIO.kext
USBPorts.kext

SSDT-UIAC
SSDT-GPRW.aml
SSDT-HPET.aml
SSDT-SBUS-MCHC
Sonra sistemi yeniden başlatıp deneyin. Devam ederse Reset NVRAM yapıp deneyin. Sistemi açtıktan sonda config dosyasında disable olduğuna emin olun.
macOS açılmadığından dolayı config dosyasında yorum satırına dönüştürmem yeterli olur mu ? Kextleri dosya içerisinden silmem gerekli mi hocam ?

Sistem açılıyor demiştiniz?
Söylediğim Kext ve SSDT dosyalarını masaüstüne yedekledikten sonra USB içinden silin.
Bu rehbere göre işleyin.

SMCProcessor.kext
SMCSuperIO.kext
USBPorts.kext

SSDT-UIAC
SSDT-GPRW.aml
SSDT-HPET.aml
SSDT-SBUS-MCHC
hocam bunları yaptığımda bios dahil hataya düşüyor sistem :)
Bu ayarlar ile başlattığımda :
* başlangıç hdd seçimi sonrası direk restart atıyor.
* sonra ki windows açılışında acpi bios hatası veriyor.
* bios reset yapmadan düzelmiyor.

Sadece kext dosyalarını silip dener misin? BIOS reset yaptıysan BIOS ayarlarını rehbere göre tekrar ayarlama unutma.
deniyorum hocam. bios ayarlarını ezberlerdim :) yinede listeden kontrol ederiyorum tekrar.

Sadece kext dosyalarını silip dener misin? BIOS reset yaptıysan BIOS ayarlarını rehbere göre tekrar ayarlama unutma.
sadece kext leri silince açılışta hata veriyor :)
Kod:
07:705 00:158 OC: Plist Kexts\SMCProcessor.kext\Contents\Info.plist is missing for injected kext SMCProcessor.kext ()
config listesinden de temizledim ama yine donup kitlenme olayını tekrar yaşadım.

Son düzenleme:
Deniyorum hocam. BIOS ayarlarını ezberlerdim :) yine de listeden kontrol ederiyorum tekrar.

Sadece kextleri silince açılışta hata veriyor :)
Kod:
07:705 00:158 OC: Plist Kexts\SMCProcessor.kext\Contents\Info.plist is missing for injected kext SMCProcessor.kext ()
Config listesinden de temizledim ama yine donup kilitlenme olayını tekrar yaşadım.

Ethernet kextini silip denediniz mi?

deniyorum hocam. bios ayarlarını ezberlerdim :) yinede listeden kontrol ederiyorum tekrar.

sadece kext leri silince açılışta hata veriyor :)
Kod:
config listesinden de temizledim ama yine donup kitlenme olayını tekrar yaşadım.
Sisteme uygun farklı SMBIOS'lar ile dener misin?

Geri
Yukarı