6'lı akım korumalı priz önerisi

@Seradotwav'e katılıyorum. Bulunduğum yerde elektrik kesintileri sık sık yaşandığı için biraz paraya kıyarak UPS almıştım. Evden çalışan biri olarak internete de ihtiyaç duyuyorum. Elektrik gittiği an iş için bulunan dizüstü bilgisayarının bataryası yeterli oluyor, modem ise saatlerce aktif kalabiliyor. Geniş açıdan da baktığımda çok faydalı bir cihaz.

Akım korumalı prizin sadece "adı" olduğunu düşünüyorum.

@Seradotwav'e katılıyorum. Bulunduğum yerde elektrik kesintileri sık sık yaşandığı için biraz paraya kıyarak UPS almıştım. Evden çalışan biri olarak internete de ihtiyaç duyuyorum. Elektrik gittiği an iş için bulunan dizüstü bilgisayarın bataryası yeterli oluyor, modem ise saatlerce aktif kalabiliyor. Geniş açıdan da baktığımda çok faydalı bir cihaz.

Kesinlikle, adında "akım koruma" geçtiğinden mütevellit UPS ile çok karıştırılıyor.
Hiç yoktan iyidir değil mi?
Hiç yoktan 200 lira vermeye değeceklerini düşünmüyorum. Binada topraklama yok ise alınması gerek, o konuda bir şey diyemem.

Paran varsa hiç yoktan iyidir. :)

@Seradotwav'e katılıyorum. Bulunduğum yerde elektrik kesintileri sık sık yaşandığı için biraz paraya kıyarak UPS almıştım. Evden çalışan biri olarak internete de ihtiyaç duyuyorum. Elektrik gittiği an iş için bulunan dizüstü bilgisayarın bataryası yeterli oluyor, modem ise saatlerce aktif kalabiliyor. Geniş açıdan da baktığımda çok faydalı bir cihaz.

O kadar da sık olmuyor ama sisteme bir şey olursa yenisini alamam. Eğer priz bir etki yapmaz diyorsanız ucuz UPS'leri düşünebilirim.

O kadar da sık olmuyor ama sisteme bir şey olursa yenisini alamam. Eğer priz bir etki yapmaz diyorsanız ucuz UPS'leri düşünebilirim.
Bu benim kendi kullandığım cihaz:

FSP'nin TR tarafında da iyi çalıştığını düşünerek seçmiştim. Online Interactive ürünler var ancak ödemeyi ikiye katlamanız gerekir.

Akım korumalı prizin sisteme faydası yok denecek kadar az. Bence onun yerine bütçe var ise UPS alınmalı.

Gene de araştırma yapıp geleceğim.
Katılıyorum. Ben de alacaktım fakat öğrendim ki tek işe yaradığı şey yüksek akımı önlemekmiş. Sigorta görevi görüyor, değil mi? Yanlışım yok.

Ya bilemiyorum birçok insan işe yaramadıklarından bahsediyor bu akım korumalı prizlerin ama bence gereğinden fazla iş görüyorlar. Bulunduğumuz yerde feci elektrik sıkıntıları yaşanır. Gitmesi olsun, yüksek gelmesi olsun. Hatta bazen o kadar şiddetli gelir ki kışın ortasında, klimamdan sesler gelir :D. Neyse eskiden abartısız 3-4 ayda bir televizyonumuz bozulurdu, sebebi bu meretmiş. Akım korumalı priz diye bir şeyin varlığını keşfettik, ilk başlarda fayda edeceğine inanmadık ama aldık. Üzerinden tam 4 sene geçti hala daha tek sıkıntı bile yaşamadık o televizyonda :). Sonra farklı farklı markalardan evdeki birçok prize akım korumalı priz aldım. Yani mantığı ne bilmiyorum ama işe yarıyor. RTX2080'li sistemimi bile adını unuttuğum 80 TL'den aldığım akım korumalı priz ve Seasonic güç kaynağıma emanet ettim. Memnunum özetle :).

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı