7.000 - 8.000 TL arası Gaming laptop önerisi

Hocam Gigabyte'da Tayvan diye biliyorum.
Doğru biliyorsun . Apple bile chip setlerini Tayvanda üretiyor.
Merhaba arkadaşlar, maksimum 8.000 TL'ye kadar çıkarabileceğim bütçem var. 7.000 - 8.000 TL arasında bütçeme en uygun olan laptopu alıp, uzunca bir yıl kullanmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Marka olarak ise aklımda MSI ve Dell var, gerek bu markalar gerekse başka markalar olmak üzere tüm önerilerinizi bekliyorum.

Hocam zaten amerikan olan Dell HP Lenovo vs kendi anakartlarını tamamen yapamıyorlar birçok parça Japon veya Tayvan.
O firmalara sorsan biz Amerikanın değiliz global firmalarız derler . Apple bilgi saklaması Amerikanın başını çok yakmıştı gerçi hala daha yakıyor.

i5 9300H ile i5 10300H arasında pek bir fark yok. Yani bir şey kaybetmiş olmuyorsunuz 9. nesilde. HP, gayet kaliteli ve Amerika'da üretilen bir markadır (Acer, MSI, ASUS gibi Tayvan değil yani, Lenovo gibi Çin'de de üretilmiyor). Bu cihazdaki GPU, Max-Q tasarıma sahip. Yani normal GTX 1660 Ti modellerine göre yaklaşık 10- 15 derece daha az ısınıyor. Ayrıca yükseltme yapmanızada gerek yok zaten cihaz tam dolu şekilde geliyor (16 GB Dual RAM ve 512 GB M.2 SSD). Kısaca bu fiyata bundan iyisini bulamazsınız, uygun fiyatlı denilen Monster bile bu fiyata GTX 1650- 1650 Ti'lı cihaz satıyor. Aldıktan sonra yanına 3- 5 fanlı bir soğutucu aldığınızda tadından yenmez.

O GPU, zaten birkaç oyun dışında hiçbir oyunda 120 FPS'i veremeyecek. Videolarda 20- 30 FPS'te oynatıldığına göre 120 Hz'in pek bir önemi yok.

Hocam 120Hz masaüstünde fareyi hareket ettirseniz farkını hissettirir.

MSI, ASUS, Gigabyte, ASRock, Sapphire, PowerColor, Palit, Galax ve Acer Tayvan malıdır. Zotac, INNO3D, Manli, Colorful ve Lenovo Çin malıdır. Amerikan malı olarak sadece EVGA, PNY, XFX, HP ve Dell var. Bu arada haklısınız, Apple'ın üretildiği Foxconn bile Tayvan'da bulunuyor. Galiba PC konusunda Tayvan'a mecburuz :) INNO3D'yi de severdim ama Çin malı olduğunu öğrendiğimden beri soğudum, aynı şekilde Lenovo'dan da. Monster'da Çin- Türkiye karışımı bir şey. Parçalar Çin'in, montaj yeri Türkiye.

9. nesillerde çekirdeğin düşün olduğunu biliyorum.

O olay h işlemciler için geçerli değil.
Abra A5 V15.6 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
tercihim i7 olur.
B.

Bu cihazdaki GPU, Max-Q tasarıma sahip. Yani normal GTX 1660 Ti modellerine göre yaklaşık 10- 15 derece daha az ısınıyor.

Bu arada Max-Q olması iyi bir şey gibi söylemişsin ama aslında kötü bir şey yani az ısınmasının sebebi %10-15 daha az FPS vermesi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı