7.000-8.000 TL Çizim bilgisayarı önerisi

• Konuyu başlatan niluf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 659

niluf

Femtopat
Daha fazla  
Elimde ASUS V550VX bilgisayar var 5 yıllık. 3D çizim render programlar kullanıyorum ama çok ağır ilerliyor ve bazen kendi kendine kapanıyor.
Max 7-8k bütçelik bir laptop önerebilir misiniz bütçemi artıramıyorum bunu da iyi bir seçenek varsa denkleştirmeye çalışacağım.

Programlar: Lumion, SketchUp, 3DS Max, AutoCAD.

Elimde ASUS V550VX bilgisayar var 5 yıllık. 3D çizim render programlar kullanıyorum ama çok ağır ilerliyor ve bazen kendi kendine kapanıyor.
Max 7-8k bütçelik bir laptop önerebilir misiniz bütçemi artıramıyorum bunu da iyi bir seçenek varsa denkleştirmeye çalışacağım.

Programlar: Lumion, SketchUp, 3DS Max, AutoCAD.

Aynı cihaz bana çalıştığım şirketten verilmişti. Sanırım i7-6700HQ GTX 950M ve 12 GB RAM var. Geçenlerde HDD çok yavaşladığı için değiştirdim. Sizde öyle yapın. Hala çok güçlü bir cihaz.

APU'su diyebiliriz işinizi görür.Ekran kartıli fiyatına göre Ram ekletip daha iyi ve düşük bütçeyle çalıştırırsınız.Nitekim oyun oynayamazsınız belki Valorant ve CS oynamak isterseniz RAM eklediğiniz takdirde 60 FPS alırsınız diye düşünüyorum daha fazla da olabilir sadece bir tahmin.

Aynı cihaz bana çalıştığım şirketten verilmişti. Sanırım i7-6700HQ GTX 950M ve 12 GB RAM var. Geçenlerde HDD çok yavaşladığı için değiştirdim. Sizde öyle yapın. Hala çok güçlü bir cihaz.
Ben bu bilgisayara 2 kez format attım, dün gece de sıfırladım şu an chromeda bile kasıyor ssd mi taktırayım tam olarak ne yapmam lazım

APU'su diyebiliriz işinizi görür.Ekran kartıli fiyatına göre Ram ekletip daha iyi ve düşük bütçeyle çalıştırırsınız.Nitekim oyun oynayamazsınız belki Valorant ve CS oynamak isterseniz RAM eklediğiniz takdirde 60 FPS alırsınız diye düşünüyorum daha fazla da olabilir sadece bir tahmin.
Oyun hevesim de hiç kalmadı ben işyerinde bi kullanabilsem bilgisayarı şükredip oturucam. Rendera bıraktım 45 dkdır bekliyorum desem abartmış olmam
RAM ekletme nasıl oluyor maliyeti ne olur

Ben bu bilgisayara 2 kez format attım, dün gece de sıfırladım şu an Chrome'da bile kasıyor SSD mi taktırayım tam olarak ne yapmam lazım.

İşlemler çok kolay. Arka tarafta kapak var 2 tane vida ile bağlanmış. O iki vidayı çıkarın.

1614948022502.png

Böyle bir görüntü olacak.
Sonra açık gri olan yerdeki vidaları sökün ve sola doğru itip çıkarın. HDD'yi çıkarıp SSD'yi takın. SSD önerisi için konu açın.

İşlemler çok kolay. Arka tarafta kapak var 2 tane vida ile bağlanmış. O iki vidayı çıkarın.

Eki Görüntüle 907642

Böyle bir görüntü olacak.
Sonra açık gri olan yerdeki vidaları sökün ve sola doğru itip çıkarın. HDD'yi çıkarıp SSD'yi takın. SSD önerisi için konu açın.
SSD kesin çözüm müdür öyleyse tamam hemen onu araştırayım ama grafik tabanlı programlara faydası olmaz denilmişti ssd için

SSD kesin çözüm müdür öyleyse tamam hemen onu araştırayım ama grafik tabanlı programlara faydası olmaz denilmişti SSD için.

Saçmalık. Eğer bir dosya açıyorsanız o dosyanın okunması lazım. Okuma hızı yüksek olan diskler daha hızlı işler. Ancak 0'dan bir çizim yapıyorsanız olabilir. Lakin ı7 4.nesil ve 1TB HDD ile rahatça AutoCAD çizimi yapılabiliyor. RAM de arttırabilirsiniz.

Saçmalık. Eğer bir dosya açıyorsanız o dosyanın okunması lazım. Okuma hızı yüksek olan diskler daha hızlı işler. Ancak 0'dan bir çizim yapıyorsanız olabilir. Lakin ı7 4.nesil ve 1TB HDD ile rahatça AutoCAD çizimi yapılabiliyor. RAM de arttırabilirsiniz.
AutoCAD bu yazdığım programların en hafifi. Hele ki Lumion'da bilgisayarın fanı çöl rüzgarlarıyla yarışıyor. Tabi program açıldığı zaman...
Hem çizim yapıyorum hem yapılan çizimlerin renderlarını alıyorum yani son olarak SSD midir RAM mi yoksa ikisi de mi değişmeli?
Evet boşuna 7bin ₺'yi çöpe atmanıza gerek yok. SSD takıp sistemi SSD üzerine kurarsanız bilgisayar uçar zaten :D.

Kesin düzelir diyorsanız hemen alır yaptırırım 😀😀
Tekrar belirteyim render için kullanıyorum pcyi

Yeni konular

Geri
Yukarı