7.1 kulaklıklar neden daha pahalı?

Bütçe
500-900

uras_74

Femtopat
Açıklamada yazdım gibi kulaklık özelliklerinden anlamıyorum, sadece bazı kulaklıkları Epey'den karşılaştırıyorum ne nedir hiç bilmiyorum, bana her şeyi anlatabilecek biri lazım ve aşağıdakiler de 4 seçeneğim.

1- CORSAIR CA-9011208-EU Void Elite Stereo Kablolu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı

2- HYPERX STİNGER OYUN KULAKLIĞI fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

3- https://www.hepsiburada.com/cooler-master-ch321-usb-ses-kartli-mikrofonlu-rgb-oyuncu-kulakligi-7-1-p-HBCV00002DSW9R?magaza=cansa bilgisayar bu kulaklığın 7+1 yazmayanı n11.com'da daha ucuz, ama stokta değil.

4- Burada da 7.1 bir yazıyor ve diğer modelden çok farklı Cooler Master CH331 USB 7.1 RGB Siyah Oyuncu Kulakligi | ITOPYA çok garip.

7.1 kulaklıklar Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlarında rakibin nereden geldiğini sıradan kulaklıklara göre daha iyi anlamanızı sağlar. Yani 7.1 kulaklıklar sıradan kulaklıklara göre daha kaliteli olduğu için daha pahalıdır.

7.1 Kulaklık ile bir CS:GO veya Valorant gibi rekabetçi bir oyun oynayın. Sonra normal bir kulaklık ile oynayın farkı anlayacaksınız. 7.1 Kulaklıklar oyun içerisinde sağ arkandan veya sol arkandan gelen birisini duymanı sağlar. Bahsettiğim sadece o yönler ile alakalı değil her yönden duyabilirsin yani avantajı budur. Sanki gerçek hayatta sağ arkandan birisi yürürken duyduğun sesi oyunda aynı şekilde sağ arkandan birisi yürüdüğünde gerçek hayattaki ile aynı duyarsın gelişmiş bir Surround ses sistemidir anlayacağınız.

7.1 kulaklık ile bir CS:GO veya Valorant gibi rekabetçi bir oyun oynayın. Sonra normal bir kulaklık ile oynayın farkı anlayacaksınız. 7.1 kulaklıklar oyun içerisinde sağ arkandan veya sol arkandan gelen birisini duymanı sağlar. Bahsettiğim sadece o yönler ile alakalı değil her yönden duyabilirsin yani avantajı budur. Sanki gerçek hayatta sağ arkandan birisi yürürken duyduğun sesi oyunda aynı şekilde sağ arkandan birisi yürüdüğünde gerçek hayattaki ile aynı duyarsın gelişmiş bir Surround ses sistemidir anlayacağınız.

Kanka 4 seçnekden hangisini önerirsin 7+1 bir yazıyor 3. de 7.1 anlamam lazım.

7.1 kulaklıklar Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlarında rakibin nereden geldiğini sıradan kulaklıklara göre daha iyi anlamanızı sağlar. Yani 7.1 kulaklıklar sıradan kulaklıklara göre daha kaliteli olduğu için daha pahalıdır.

Kanka 4 seçnekden hangisini önerirsin 7+1 bir yazıyor 3. de 7.1 anlamam lazım.

Bu 7.1 olayı ikiye ayrılıyor, sanal ve gerçek 7.1 diye. Gönderdiğin linkteki modeller sanal olanları ve çoğunu deneme şansım oldu yani özetle 600 TL bir kulaklıkta sanal iken 3000TL'lik steelseriesin bir modelide sanal 7.1 vermekte ve bu fiyat aralığındaki çoğu kulaklıkla cs oynadım ve çevresel ses olarak ben şahsen bir farklarını görmedim ne zamanki bir fuarda gerçek sürücülü 7.1 kulaklık deneme şansım oldu o zaman çevresel ses farkını gördüm tabi gerçek olanların fiyatıda çok gerçek :D

Bu 7.1 olayı ikiye ayrılıyor, sanal ve gerçek 7.1 diye. Gönderdiğin linkteki modeller sanal olanları ve çoğunu deneme şansım oldu yani özetle 600 TL bir kulaklıkta sanal iken 3000TL'lik SteelSeries'in bir modelide sanal 7.1 vermekte ve bu fiyat aralığındaki çoğu kulaklıkla CS oynadım ve çevresel ses olarak ben şahsen bir farklarını görmedim ne zamanki bir fuarda gerçek sürücülü 7.1 kulaklık deneme şansım oldu o zaman çevresel ses farkını gördüm tabii gerçek olanların fiyatı da çok gerçek :D

Kanka bir de şu an bunu gördüm Rampage RM-K60 Drop Plus 7.1 Surround Oyuncu Kulaklığı Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu nasıl sence.

Bütçe belirtirsen iyi bir öneride bulunabilirim.

Max 900 ama böyle diğer 900 altı kulaklırla arasında fark olursa 1000'e çıkabilirim ama iyi bir kulaklık olsa bir de önceden 3 kulaklımda kablo yüzüne gitti kablosu dolanıyor ve sürekli kulaklığı çıkartıp 1-2 dakika havada bekletmek zorundayım.

Bunu kullanmadım hiç sadece şunu söyleyebilirim ben kendi kullanıcı deneyimlerinde çevresel bir ses olarak ucuz model ile pahalı modeller arasında bir fark görmedim yani 7.1 sağladığı çevresel sesten bahsediyorum, bunlar sanal sürücülü olduğundan çok büyük bir fark yok. Aralarındaki fark bas, tiz, om, mikorofon katilesi gibi farklar olup kablo ve donanımsal kalite farkları var.

Bunu kullanmadım hiç sadece şunu söyleyebilirim ben kendi kullanıcı deneyimlerinde çevresel bir ses olarak ucuz model ile pahalı modeller arasında bir fark görmedim yani 7.1 sağladığı çevresel sesten bahsediyorum, bunlar sanal sürücülü olduğundan çok büyük bir fark yok. Aralarındaki fark bas, tiz, om, mikorofon katilesi gibi farklar olup kablo ve donanımsal kalite farkları var.

Şu an YouTube'dan vidiosunu izliyorum ve sizin dediniz gibi 7.1 böyle çok fark etmiyorsa kararım CORSAIR CA-9011208-EU Void Elite Stereo Kablolu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı bu olacak.

Hocam galiba Rampage marka gerçek 7.1
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu vidio da galiba öyle demeye çalışıyor.

https://www.ciceksepeti.com/corsair...2xusiw_mek6g3x&adjust_campaign=urun_listeleme buradada 7.1 diyor ama ses kartından mı sanalm belli değil.

Bütçe belirtirsen iyi bir öneride bulunabilirim.
https://www.ciceksepeti.com/corsair...2xusiw_mek6g3x&adjust_campaign=urun_listeleme buradada 7.1 diyor ama ses kartından mı sanalm belli değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı