7.5 - 8 upload ile Twitch yayini acmak

haldog

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Twitch yayinlari acmayi planliyorum genellikle Valorant yayini yapacagim internet hiz degerlerim asagidaki gibi fakat 4500 bitrate ile yayin actigimda pingim yayinsiz oyun oynarkenkine gore 10-15 ms artiyor. Halbuki bu upload degeriyle 6000 bin bitratede bile sikinti yasamam gerekiyor. Ne yapmaliyim, kac bitrate kullanmaliyim? Veya upload degeri mi neden verimli bir sekilde kullanamiyorum? (pingin yuksek olmasinin sebebi Mersin'de yasiyorum fakat en optimal İstanbul sunucusuna atiyor Speedtest'de onu da anlamadim.)

1620304598598.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Twitch yayinlari acmayi planliyorum genellikle Valorant yayini yapacagim internet hiz degerlerim asagidaki gibi fakat 4500 bitrate ile yayin actigimda pingim yayinsiz oyun oynarkenkine gore 10-15 ms artiyor. Halbuki bu upload degeriyle 6000 bin bitratede bile sikinti yasamam gerekiyor. Ne yapmaliyim, kac bitrate kullanmaliyim? Veya upload degeri mi neden verimli bir sekilde kullanamiyorum? (pingin yuksek olmasinin sebebi Mersin'de yasiyorum fakat en optimal İstanbul sunucusuna atiyor Speedtest'de onu da anlamadim.)

Eki Görüntüle 1010527
Büyük ihtimalle DSL internet kullanıyorsunuz. Pinginizin 22 olması kabul edilebilir. Cihazınız modeme kabloyla mı bağlı, yoksa wifi ile mi?

Wifi ile bağlantılarda bant genişliği sınırını aşmanız yüzünden genelde ciddi gecikmeler yaşanabilir.

Kullandığın internet DSL altyapı sanırsam.

DSL altyapılarda download/upload aynı anda yapıldığı zaman ping sürelerinde artış oluyor. Kısaca bakır altyapı için normal.

Modemde olan QoS ayarı ile bir nebze düşerebilirsin.

Kendi açtığım konu yardımcı olabilir.

Büyük ihtimalle DSL internet kullanıyorsunuz. Pinginizin 22 olması kabul edilebilir. Cihazınız modeme kabloyla mı bağlı, yoksa Wi-Fi ile mi?

Wi-Fi ile bağlantılarda bant genişliği sınırını aşmanız yüzünden genelde ciddi gecikmeler yaşanabilir.

Ethernet kullanıyorum, pingimin yuksek olmasinin nedeni dedigim gibi en optimal serveri İstanbul olarak gosteriyor Mersin'de yasamama ragmen o yuzden diye dusunuyorum.

Ethernet kullanıyorum, pingimin yuksek olmasinin nedeni dedigim gibi en optimal serveri İstanbul olarak gosteriyor Mersin'de yasamama ragmen o yuzden diye dusunuyorum.
Afyonkarahisar'dan İstanbul sunucularına fiber ile 9, DSL ile 19 ms alıyorum. Pinginizin şu durumda Mersin'de olmanızla çok bir alakası yok. Ayrıca pinginiz yüksek değil, normal. Eğer doğru tahmin ettiysem, bir DSL kullanıcısı iseniz (VDSL2) 22 ms çok çok normal bir değer.

Kullandığın internet DSL altyapı sanırsam.

DSL altyapılarda download/upload aynı anda yapıldığı zaman ping sürelerinde artış oluyor. Kısaca bakır altyapı için normal.

Modemde olan QoS ayarı ile bir nebze düşerebilirsin.

Kendi açtığım konu yardımcı olabilir.

Hocam bu QoS gercekten isime yaradi teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı