R7 5800X RTX 4070 Ti Ark grafik ayarı değiştirilmesine rağmen FPS değişmiyor

serkanbutun0101

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Ryzen 7 5800X, 4070 Ti.

Sistemim yukarıda yazdığı gibi.
Ark oyununda 2K Ultra ayarlarda 100-120 arası FPS alıyorum. Yerel sunucu kurduğum zaman FPS 60-70'e kadar düşüyor normal olarak.
Sorunum, FPS artırmak için ayarları yükseğe veya ortaya çektiğim zaman yine aynı FPS'lerde oynamam. Yerel sonucu değil de kendim Single oynarken de aynı sorunları yaşıyorum. Ekran kartım orta ayarlarda yüzde 20-30 kullanıma alıyor kendini. Ancak FPS 60'larda seyrediyor hep.
Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Güç seçeneklerinden yüksek performansa al birde denetim masasından güç tüketimi ayarı vardı ekran kartı için onuda maksimum performansa al.

Merhaba, Ryzen 7 5800X, 4070 Ti.

Sistemim yukarıda yazdığı gibi.
Ark oyununda 2K Ultra ayarlarda 100-120 arası FPS alıyorum. Yerel sunucu kurduğum zaman FPS 60-70'e kadar düşüyor normal olarak.
Sorunum, FPS artırmak için ayarları yükseğe veya ortaya çektiğim zaman yine aynı FPS'lerde oynamam. Yerel sonucu değil de kendim Single oynarken de aynı sorunları yaşıyorum. Ekran kartım orta ayarlarda yüzde 20-30 kullanıma alıyor kendini. Ancak FPS 60'larda seyrediyor hep.
Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Normal hocam ekran kartı 20-30 çok düşük bir değer.

Güç seçeneklerinden yüksek performansa al birde denetim masasından güç tüketimi ayarı vardı ekran kartı için onuda maksimum performansa al.
İkisini de denedim yine aynı.

Normal hocam ekran kartı 20-30 çok düşük bir değer.
Bunu nasıl yükseltebiliriz?

Sıkıntı şu cyberpunk 2077 oyununda da gırtlak ultra ile en düşük ayarlar da aynı fps değerlerini veriyor.

DSR/VSR her neyse onu aç oyunu 4k moduna al öyle dene bide.
Bu ayar sanal ekran çözünürlüğü arttırıcı,
1080p monitörde 8k bile açılabiliyor.

5800x3d ve 7900xtx ile cod warzone da 120-140fps alıyorum 1080p ekran var ama render ı 2k yapıyorum. Bu işlemciden önce 3700x kullanıyordum bazen 50fps lere düşüyordu geniş alanda araçla giderken. Yani demem o ki sorunun dar boğaz olma ihtimali var. Tavsiyem cpu-z ile cache bir bak l1 ve l2 8way değilse böyle sorunlar yaşaman normal.

4k dene diye yazmıştım 😐
Deneyeceğim.

5800x3d ve 7900xtx ile cod warzone da 120-140fps alıyorum 1080p ekran var ama render ı 2k yapıyorum. Bu işlemciden önce 3700x kullanıyordum bazen 50fps lere düşüyordu geniş alanda araçla giderken. Yani demem o ki sorunun dar boğaz olma ihtimali var. Tavsiyem cpu-z ile cache bir bak l1 ve l2 8way değilse böyle sorunlar yaşaman normal.
2kda darboğaz olmaması gerekiyor.
Yani olmaması lazım ultradayken yüke alıyor %100 çalışıyor sonuç olarak. Yanlış bildiğim bişey var ise aydınlatın.

Deneyeceğim.

2K'da darboğaz olmaması gerekiyor.
Yani olmaması lazım ultradayken yüke alıyor %100 çalışıyor sonuç olarak. Yanlış bildiğim bir şey var ise aydınlatın.

Bazı yüksek segment ekran kartları gerçekten darboğaz oluyor ve 1080p, 2K aynı FPS veriyor ama 4K denerken düşer ya da artarsa ben o ayarların asıl olması gereken olduğuna inanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı