7.600 TL’ye Broadway mi? Tipo mu? Tempra mı ?

OrTiKaN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi maks bütçe 7600 TL'lik bir araba alıcağız. Parçası ucuz olsun az yaksın çok kaçsın çabuk okutabileceğimiz bir araba arıyoruz. Aracı yaklaşık 2 yıl yada 3 yıl kullanacağız. Bu 2-3 yıl zaman için az arıza veren bir araç istiyoruz. Bazen tarlalara gidip yerinden domates falan alıyoruz. (malum pazarlarda pahalı)Şimdi bu üç modelinde temiz olduğunu var sayarsak hangisi alınmalı? Babam broadwayler çok az yaktığı için yürüyeni mükemmel olduğu için ve arada sırada tarlaya gittiğimiz için broadwayden yana. Ben ise tempranın ve tiponun rahatlık yol tutuşundan yanayım. Tempra ve Tipoda olabilir çünkü 2 serininde broadwaye yakın bir değerde yaktığını öğrendim. Bizde zamanında 97 tipo vardı. Çok rahattı az yakardı. İnternet sitesine girip baktığımızda 5-6 tane tipo çıkıyor o fiyat aralığında. Tempra ise 50 ye yakın çıkıyor. Az çıkıyor çünkü tüm şehirler değil sadece ankara içi olarak arıyoruz. Başka bir şehre gidip alma düşüncesinde değiliz. Hemen ayağımızın altında olsun istiyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Hangisi alınmalı ?

TİPO'nun şekli yeter. Zaten kesin LPG'li alır yada taktırırsınız. Bizde zamanında vardı iyi kaçıyordu. rahattı yani tavsiye ederim temiz bulursanız.

Broadway in koltukları uzun kullanımda(10-12 saat) beli acayip rahatsız ediyor.Uzun yola fazla çıkacaksanız Tipo yu alın ama çıkmayacaksanız Broadway den şaşmayın özellikle dağlık yerlere çatır çatır girer ve çıkar.

Broadway dağ bayır konusunda sıkıntı çıkarmaz. Hafiftir. Az yakar. Ama hafif olduğu için yüksek hızda yol tutuşunda sıkıntı olabilir. Parçası ucuzdur. Bu yüzden broadway tercih edilebilir. Balıkesir in bir beldesinde yaşadığımız için 5-6 yıldır 93-95 model olmak üzere broadway kullanıyoruz. Önemli sıkıntılar yaşatmadı. Satarkende akşam satalım deyip sabah 10 gibi sattık.

tipo veya tempra alıcaksan dijitali çalışır durumda olsun. Ankarada sıfır gösterge bulamadık . Tempra konforludur broadway'a göre ikisinede bindim. Ama tepmra sağlam gelmedi bana

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. 93 Doğan SLX almış durumdayız. Olayı işten gelince akşam anlatıcam sizde şaşıracaksınız bu olaya. Bu arada araba orjinal 80binde ve 3.sahibiyiz :) Araçta değişen yok sol arka çamurlukta işlem var. Aynı şekilde sol ön çamurluktada aynı göçükten işlem var fakat çamurluk sökülüp düzeltilip boyanıp yerine takılmış. Güneş yanıkları var. Biz arabayı 17 yıllık sahibinden aldık ve arabayı aldıktan sonra gidene kadar adam arkamızdan baktı. Adamın ilk göz ağrıymış söylemesine göre.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı