7-8 Bin TL Vatan OEM sistem önerisi

Bütçe
7000-8000

Dahazil

Centipat
Aklımda iki farklı sistem var.
Biri bu: INTEL I7 9700F-ASUS DUAL RTX2070-8G EVO-PRIME B365M-K-WD 500GB-KINGSTON 16GB RAM - Vatan Bilgisayar

Bir de bu sistem var:

Öncelikle internetten alışveriş yapmak istemiyorum. Bu sebepten Vatan'dan bakmayı daha doğru buldum. İki sistem arasındaki farkları, artıları ve eksileri konuşmak istiyorum.
Açıkçası ilk istediğim uzan süreli, arızasız bir kullanım. Daha önce Monster notebook kullanıp bir hayli sorun yaşamıştım ve bu sorunlar genelde drop girme şeklinde oluşuyordu. 60 FPS'in altına birkaç saniyeliğine düşmek bile sinirlerimi hoplatıyor :). Stabil çalışan bir bilgisayar istiyorum aynı zamanda günümüz ve gelecekteki oyunları da rahatlıkla oynayabileceğim.
Bilgisayar mühendisliği okumama rağmen de günümüz sistemlerindeki teknolojileri açıkçası pek takip edemiyorum yine de anlaşabileceğimizi düşünüyorum. Her türlü öneriye de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemler hakkında yorum yapamayacağım ama internetten alışveriş yapmak istemedğinizi yazmışsınız. Anladığım kadarıyla sinerji İtopya gibi sitelerde garanti değişim iade süreçlerini bizzat görüşemeyeceğiniz için bu kararı vermişsiniz. Vatan Bilgisayar şu an açık değil bir tarihte verilmedi sanırım. Açılana kadar bilgisayarınızın stoğu bitebilir. Tavsiyem sisteminizi belirleyip çok geç olmadan Vatan Bilgisayar'ın sitesinden almanız. Sorun yaşarsanız açılınca bizzat gidip görüşürsünüz bence.

Bence de ilk gönderdiğiniz sistem çok iyi ve uzun vadeli bir konfigirasyon. İ7 ve 9.Nesil oluşu ile birlikte performansa üst düzey önem vermiş bir işlemci. Sizi uzun zaman, mutlu bir şekilde götürebilecek bir sistem. İşlemci yanında Ram, ekran kartı gibi diğer bileşenler de gayet uyumlu. Hiç düşünmeden alabilirsiniz. Yukarıda arkadaşımızın belirttiği gibi Vatan'ın ne zaman açılacağı henüz belli değil ama internet sitesinden de güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sistemler hakkında yorum yapamayacağım ama internetten alışveriş yapmak istemedğinizi yazmışsınız. Anladığım kadarıyla sinerji İtopya gibi sitelerde garanti değişim iade süreçlerini bizzat görüşemeyeceğiniz için bu kararı vermişsiniz. Vatan Bilgisayar şu an açık değil bir tarihte verilmedi sanırım. Açılana kadar bilgisayarınızın stoğu bitebilir. Tavsiyem sisteminizi belirleyip çok geç olmadan Vatan Bilgisayar'ın sitesinden almanız. Sorun yaşarsanız açılınca bizzat gidip görüşürsünüz bence.
kesinlikle öyle. kargo süreçleri, iadeler, iletişim sorunları gibi sebeplerden o tür sitelerden oldukça uzak kalmaya çalışıyorum. bu konuda monsterdan çok çektim. vatan bilgisayarın da ne zaman açılacağı evet belli değil. kararımı bir an önce vereceğim. çok teşekkür ederim
Birinci gönderdiğiniz çok iyi bir sistem. Sizi çok rahat en az 5 sene 1080P Ultra ayarlarda götürür.
istediğim de bu. çok teşekkür ederim önerin için
Bence de ilk gönderdiğiniz sistem çok iyi ve uzun vadeli bir konfigirasyon. İ7 ve 9.Nesil oluşu ile birlikte performansa üst düzey önem vermiş bir işlemci. Sizi uzun zaman, mutlu bir şekilde götürebilecek bir sistem. İşlemci yanında Ram, ekran kartı gibi diğer bileşenler de gayet uyumlu. Hiç düşünmeden alabilirsiniz. Yukarıda arkadaşımızın belirttiği gibi Vatan'ın ne zaman açılacağı henüz belli değil ama internet sitesinden de güvenle alışveriş yapabilirsiniz.
evet o belirsizliği gidermek istiyorum ben de. muhtemelen birkaç güne tam kararımı vermiş olacağım. parçalar arasındaki uyumun ne kadar orantılı olduğunu da merak ediyordum çünkü önemli bir ayrıntı bu. teşekkür ederim önerin için
2060 super ile 2070 arasındaki FPS farkı en az 500TL fazla verecek kadar değil.
peki ya uzun vadede bir fark yaratır mı ?

Geri
Yukarı