7-9 bin TL laptop önerisi

Bütçe
7-9k
Eğer oyun fazla oynamayacaksan ve sessiz istiyorsa H serisi önermem çünkü fazla pil tüketir. Onun yerine 5800U daha mantıklı olur çünkü H modeller pahalı oldukları için hem RAM'den hem de SSD'den keser. Ama şöyle bir durum var bazılarında harici ekran kartı bulamazsın paylaşımlı ekran kartı vardır eğer GTX 1650 gibi ekran kartı almak istersen diğer özelliklerden kısman lazım.

Mesela bununla bu gibi eğer fazla oyun oynamam diyorsan 1 daha mantıklı alman ama ben oyunda biraz daha perfonmasn isterim dersen GTX 1650'li olan yani 2. daha mantıklı.

Anladığım kadarıyla fazla profesyonel olmayan arada Valorant ve LoL atan birisi gündelik hayatta kullanacaksın bu yüzden U serisi ve 16 GB 512 SSD gibi modelleri tercih etmen sana kalmış.

Hocam ben açar veya açmaz oynatır veya oynatmaz demedim yanlış anlaşılmasın bu çok oluyor forumda ben diğerlerine göre daha az performans alırsın dedim mesajı bir daha okuyacak olursanız. Zaten mantıken ekran kartı dahili.
Aynen öyle yurtta ya da okulda sıkıldığımda oynayacağım zaten masaüstü pc'm var 1060lı ordan oynarım eve gittiğimde. Tek düşüncem acaba stok ekran kartları nasıldır kontrol otomasyon mühendisliği okuyorum sıkıntı çıkarır mı

Bu arada ben olaya biraz ayrıntılı bakış açısıyla baktım belki de bu kadar düşünmeye gerek yoktur. :)

Aynen öyle yurtta ya da okulda sıkıldığımda oynayacağım zaten masaüstü PC'm var 1060'lı oradan oynarım eve gittiğimde. Tek düşüncem acaba stok ekran kartları nasıldır kontrol otomasyon mühendisliği okuyorum sıkıntı çıkarır mı?

Hee hocam öyle desenize o zaman tabii ki Lenovo ThinkBook 13s G3 20YA001ATX Ryzen 7 5800U 16GB 512GB SSD 13.3" Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alabilirsiniz bunlar sizi rahat oynatır ve mühendislikte götürür.

Bunu da alabilirsiniz bu da güzel bir laptop
Tek düşüncem acaba stok ekran kartları nasıldır kontrol otomasyon mühendisliği okuyorum sıkıntı çıkarır mı?

Hocam kesinlikle öyle düşünmeyin mühendislikler genelde işlemci RAM ve SSD hızıyla alakalı ekran kartı 3D gibi büyük programlarda öne çıkıyor ki bu kadar ağır program kullanmazsınız 1. önceliğiniz iyi bir işlemci ve RAM olmalıdır bu AMD'nin yeni çıkan 5. nesil tercih edebilirsiniz bunlar sizi rahat götürür.

Bu arada ben olaya biraz ayrıntılı bakış açısıyla baktım belki de bu kadar düşünmeye gerek yoktur. :)

Hee hocam öyle desenize o zaman tabii ki Lenovo ThinkBook 13s G3 20YA001ATX Ryzen 7 5800U 16GB 512GB SSD 13.3" Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bunu alabilirsiniz bunlar sizi rahat oynatır ve mühendislikte götürür.

Bunu da alabilirsiniz bu da güzel bir laptop

Hocam kesinlikle öyle düşünmeyin mühendislikler genelde işlemci RAM ve SSD hızıyla alakalı ekran kartı 3D gibi büyük programlarda öne çıkıyor ki bu kadar ağır program kullanmazsınız 1. önceliğiniz iyi bir işlemci ve RAM olmalıdır bu AMD'nin yeni çıkan 5. nesil tercih edebilirsiniz bunlar sizi rahat götürür.
Teşekkür ederim yardımcı oldunuz baya.
Peki huawei matebook hakkında ne düşünüyorsunuz 1 2 arkadaş önerdi bana.

Hocam ben açar veya açmaz oynatır veya oynatmaz demedim yanlış anlaşılmasın bu çok oluyor forumda ben diğerlerine göre daha az performans alırsın dedim mesajı bir daha okuyacak olursanız. Zaten mantıken ekran kartı dahili.
Oyunlarda iyi performans beklemeyin demişsiniz ama işte iyi performans veriyor. Harici bir ekran kartına kıyasla daha düşük performans verir demelisiniz bence cümleniz genel ve yanlış anlaşılmaya açık olmuş.

Almanız en mantıklı olan bu şu an benim bulduğum kadarıyla belki başka arkadaşlar bu fiyat bandında daha iyi bir laptop bulacaktır ama zannetmem. Bu laptopta Ryzen 5 5600h işlemci var bayağı iyi bir işlemcidir RAM 16 GB SSD 512 GB size çok daha yeterli gelecektir şu an benim gördüğüm en mantıklı seçenek bu
Zaten ben attım bu modeli.

Oyunlarda iyi performans beklemeyin demişsiniz ama işte iyi performans veriyor. Harici bir ekran kartına kıyasla daha düşük performans verir demelisiniz bence cümleniz genel ve yanlış anlaşılmaya açık olmuş.

Tamam hocam sizin için cümleyi biraz daha açtım.
Teşekkür ederim yardımcı oldunuz bayağı.
Peki Huawei Matebook hakkında ne düşünüyorsunuz 1 2 arkadaş önerdi bana.

Hocam öncelikle Huawei laptop güzeldir. Ama bence şu an özellikler olarak bir tık pahalı pahalı olmasının nedeni ise Huawei kasa kalitesi ve estetiğine biraz daha önem veriyor.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ıdeapad-5-pro-amd-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-freedos-16-wqxga-tasinabilir-bilgisayar-82l5007jtx-p-HBCV00000QV06G

Mesela bu iki laptop arasında Lenovo'nun işlemcisi daha iyi RAM'i daha fazla ama Huawei daha pahalı.

Bu arada bu Huawei acaba neden bu kadar ucuz.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim yardımcı oldunuz baya.
Peki huawei matebook hakkında ne düşünüyorsunuz 1 2 arkadaş önerdi bana.
@X_DreamSoldier arkadaşa katılıyorum ve ek olarak Lenovo'nun ekranı da harika bir ekran hem çözünürlük hem de panel kalitesi olarak. Huaweinin ötesinde yani.
Artı olarak Huawei daha iyi olsaydı zaten şuan onu önerirdik ama bence şuan çok Fiyat/Performans değiller. Bir ara önceden çok iyiydiler Fiyat/Performans olarak.

Geri
Yukarı