7-9 bin TL oyuncu laptop önerisi

Bütçe
7bin-9bin
Dynamic Boost ozelligi anladigim kadariyla CPU'ya giden elektirigin bir kismini kesiyor ve GPU'nun tam gucte calismasini sagliyor. İşlemci isteyen oyunlarda da tam tersi oluyor dolayisi ile yine yanlış onerme oluyor sonuc olarak. dB 2.0 1650 Ti da yok mu? T

Yoktur, çünkü bu bahsettiğimiz kart ayrı bir kart.

Birincisi yazdığım şeyler seninle ilgili değildi, diğer arkadaş senin yorumunu okumuş ve onunla bilgi veriyordu ama ben detay sorunca topu sana attı. İkincisi GTX 1650 GDDR6 zaten 50 Watt, dynamic Boost özelliğiyle işlemciden kesip ekran kartına ek güç veriyor. Siz bunun 1650 Ti olan modellerde desteklenmedigini soyluyorsunuz ve sadece 2021'de çıkan GTX 1650'lerde olduğunu söylüyorsunuz. Ben de diyorum ki o teknoloji sizin söylediğiniz karta has değil. Aksini ispat edebilirseniz neden kabul etmiym? Ancak siz farklı işlemci modelli 2 laptop kıyası veriyorsunuz. Bir de ASUS'un sitesindeki bilgiyi. Bilgi vermeden asip kesmek kolay.

Evet ayrı bir kart olduğunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz, kanıtlayın o karta has olmadığını. Burada özür dileyeceğim. İspat ediyorum, bir siz kabul etmiyorsunuz. İşlemci farkı taş çatlasın 1-2 FPS ona rağmen büyük fark var 50 Ti ve 50 2021 arasında. ASUS'un değil de hangi siteden bilgi vereyim Allah aşkına, Yemeksepeti'nden mi? Şu an sadece yanlış olduğunuzu kabul etmemek için uğraşıyorsunuz.

Sucun sadece GTX 1650 modeli icjn gecerli demen. GTX 1650 belli CUDA cekirdegine sahip ve FPS testi yok. dB 2.0 testi Technopat sayfasinda RTX 3080 GPU'ya sahip MSI GS66 testiyle yapilmis. Ve FPS degerleri 15-20 artmis o kadar. Orta seviye için ayni sonuca ulasamayacagi için eminim. Ayrica sen dB 2.0 nasıl calistigini tam anlayamadigin için GTX1650 Ti'dan daha iyi diyorsun.

Test var hocam, attım. Açıp izle aradaki farkı gör.

Yoktur, çünkü bu bahsettiğimiz kart ayrı bir kart.

Evet ayrı bir kart olduğunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz, kanıtlayın o karta has olmadığını. Burada özür dileyeceğim. İspat ediyorum, bir siz kabul etmiyorsunuz. İşlemci farkı taş çatlasın 1-2 FPS ona rağmen büyük fark var 50 Ti ve 50 2021 arasında. ASUS'un değil de hangi siteden bilgi vereyim Allah aşkına, Yemeksepeti'nden mi? Şu an sadece yanlış olduğunuzu kabul etmemek için uğraşıyorsunuz.
2021 surumu icin demistim ama gerci RTX 3050 ciktigi icin GTX 1650TI cikartmazlarr artik gibime geliyor.
Test var hocam, attım. Açıp izle aradaki farkı gör.
Nerede?

Tamam söylediğinizi gayet net anladım emin olabilirsiniz. Ama ben bu bilginin gerçekliğini sorguluyorum. O yüzden sizden buna dair test sonucu istiyorum.
Bunun biraz pazarlama söylemi olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarla denedik Ti ile kafa kafaya bazen 3-5 önde bazen 1-2 FPS geride. Çok daha iyi demek saçma olur.

Hocam düşük bütçe için çıktı zaten 1650 2021 modeli. 3050 serisi biraz daha pahalı kalıyor. 50 Ti satılmayacak artık.
Önceki sayfada yanlış değilsem.
2 vidoya da baktim sonuc olarak BF 5 ve AC Valhalla oyununa gore 1650ti 3-5 FPS fazla ve daha stabil. BF 5'de 20 FPS daha fazla.

Geri
Yukarı