7 ay önce sıfır GT 1030 alarak hata mı ettim?

Kromish

Hectopat
Yaklaşık 7 ay önce sıfır GT 1030 aldım. 990 tuttu. Şu an pişman olmuş gibi bir durumdayım. 2. Elden daha güçlü bir kart alabilirdim. Sizce hata mı yaptım? 2. El temiz, ucuz bir kart bulmak zor muydu? O zamanlar 1000 TL'ye ikinci elden temiz ne alabilirdim?

İkinci el piyasasında en zor güvenilecek şey ekran kartıdır benim için.
GT 1030'dan, üzülmeni gerektirecek kadar daha iyi kart almak da zor olurdu.

Şu an neden pişman olmuş gibi bir durumdasınız? 1000 TL'ye ne alınabiliyor ki? 7 ay önce de en fazla 750 Ti alabilirdiniz bence.

Yaklaşık 7 ay önce sıfır GT 1030 aldım. 990 tuttu. Şu an pişman olmuş gibi bir durumdayım. 2. elden daha güçlü bir kart alabilirdim. Sizce hata mı yaptım? 2. el temiz, ucuz bir kart bulmak zor muydu? O zamanlar 1000 TL'ye ikinci elden temiz ne alabilirdim?

Şu an sıfırı 1900.

Yaklaşık 7 ay önce sıfır GT 1030 aldım. 990 tuttu. Şu an pişman olmuş gibi bir durumdayım. 2. Elden daha güçlü bir kart alabilirdim. Sizce hata mı yaptım? 2. El temiz, ucuz bir kart bulmak zor muydu? O zamanlar 1000 TL'ye ikinci elden temiz ne alabilirdim?

2.el GTX 750 Ti alabilirdiniz fakat oda 7-8 senelik kart almaya değmez. HD 7850 vs var onlar da eski zaten bence alıncabilecek en iyi kartı almışsınız hem de sıfır.

Pişman olacak bir durum yok. Ben de 6 ay önce 1040 TL'ye ASUS Phoenix modelini almıştım. Hiç pişman değilim, iyi ki almışım. Şu anda en ucuz GT 1030 1600 TL, bendeki model ise 2000 TL.
750 Ti almak da mantıksız olurdu çünkü GT 1030 ile neredeyse aynı performansı veriyor ama daha eski, daha çok ısınır ve daha çok güç tüketir.

Pişman olacak bir durum yok. Ben de 6 ay önce 1040 TL'ye ASUS Phoenix modelini almıştım. Hiç pişman değilim, iyi ki almışım. Şu anda en ucuz GT 1030 1600 TL, bendeki model ise 2000 TL.
750 Ti almak da mantıksız olurdu çünkü GT 1030 ile neredeyse aynı performansı veriyor ama daha eski, daha çok ısınır ve daha çok güç tüketir.
Hocam bende aynı modeli aldım.

@Saitama1 @GodMode @kino @Re Malaka
@Jaavei
Sıfır fiyatına alınabilecek en iyi kartı aldığımı biliyorum. Öncelikle bu işleri fazla bilmiyorum. İkinci el piyasasında daha iyi şeyler alamaz mıydım ? Kafam çok karıştı. Sahibinden'de R7 240 4 GB mevcut. Benimkinden daha güçlü değil mi ? Temiz kullanılmış buldum bir tane. Şuan ki fiyatı 1 K. O zamanlar kim bilir kaçtı. Sormak istediğim soru şu. O zamanda, o fiyata ikinci elde GT 1030'dan daha güçlü bir kart alabiliyor muydum ?

Alırsın da R7 240 ile GT 1030 arasında 20-30 FPS farkı olur en fazla. Çok güvendiğim birisinden değilse ben ikinci el ekran kartı tercih etmezdim.

Geri
Yukarı