7 ay önce sıfır GT 1030 alarak hata mı ettim?

Hocam bende aynı modeli aldım.

@Saitama1 @GodMode @kino @Re Malaka
Sıfır fiyatına alınabilecek en iyi kartı aldığımı biliyorum. Öncelikle bu işleri fazla bilmiyorum. İkinci el piyasasında daha iyi şeyler alamaz mıydım ? Kafam çok karıştı. Sahibinden'de R7 240 4 GB mevcut. Benimkinden daha güçlü değil mi ? Temiz kullanılmış buldum bir tane. Şuan ki fiyatı 1 K. O zamanlar kim bilir kaçtı. Sormak istediğim soru şu. O zaman, o fiyata ikinci elde GT 1030'dan daha güçlü bir kart alabiliyor muydum ?
GT 1030 çok daha güçlü. O kart asla 1000 TL etmez, 6 ay önce benimkini 350 TL'ye sattım. O zamanlarda RX 460, GTX 950 vs. bulabilirdiniz belki.

Hocam birisi 2, diğeri ise 4 GB. VRAM'in pek bir önemi yok mu ?

Yok, önemli olan kas gücüdür. R7 240 ile GT 1030 DDR4 arasında iki kat fark var, seninki GDDR5 ise bu fark daha da yüksektir. Hem R7 240 çıkalı 8 seneyi geçti, forumda bununla yaşıt üyeler vardır.

Screenshot_2.jpg

Son düzenleme:
Yok, önemli olan kas gücüdür. R7 240 ile GT 1030 GDDR5 arasında iki kat fark var, seninki GDDR6 ise bu fark daha da yüksektir. Hem R7 240 çıkalı 8 seneyi geçti, forumda bununla yaşıt üyeler vardır.

Eki Görüntüle 1235732
Yok. O kart 1 GB da olsa 4 GB da olsa aynı şey.
Anladım hocam, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Anladığıma göre ne kadar yeni çıktıysa GDDR seviyesi yükseliyor. Yükselttikçe de performansı yükseliyor. İşin özeti ne kadar yeniyse o kadar iyi. İçim azda olsa rahatladı sayenizde.

7 ay önce ekran kartı almanız mantıklı bir hareket olmuş. Ama dediğiniz gibi 2. el alsaydınız daha güçlü bir kart alırdınız.

Anladım hocam, yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Anladığıma göre ne kadar yeni çıktıysa GDDR seviyesi yükseliyor. Yükselttikçe de performansı yükseliyor. İşin özeti ne kadar yeniyse o kadar iyi. İçim azda olsa rahatladı sayenizde.

Üreticiler bazı kartlarının GDDR yolunu yükseltebiliyor ihtiyaca göre. Tabii her karta yapılmıyor, şu anda piyasada sıfır DDR4 de var GDDR5 de. Kutusunda veya GPU-Z programında yazar.

@kino Hocam GT 1030'un GDDR6 modeli yok diye biliyorum.

4 ve 5 diyecektim 5 ve 6 demişim, dalgınlık. 😄

Geri
Yukarı