7 Aylık Steelseries Rivalin garanti dışı sorunu

BABASCARFACE

Hectopat
Daha fazla  
31.07.2014 Tarihinde adeksstore üzerinden 222 TL aldığım Steelseries rival mouse aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi yan tarafındaki tırtıklı kısımda aşınma oldu. Eli çok terleyen bir insan değilim hatta genelde elleri soğuk olan birisiyim. Adeksstoreyi aradım ürün garanti kapsamına girmez ilk defa karşılaştık dedi. Teklos(Despec) Steelseries yetkili servisine mail attım onlarda ürünün garanti dışı olduğunu söyledi. Yeterli ingilizcem olsa Steelseries global facebook sayfasına ve mail adreslerine bunu yollayacaktım. Tüketici haklarına başvuru yapsam bir sonuç alır mıyım? Yoksa servisin söylediği gibi ürün garanti dışı mı?
9qIJdlE.jpg

Eğer şikayet ederseniz büyük çoğunlukla kazanırsınız. Çünkü bu tür farelerin kutularında vb. yerlerde "aşınmaz" ibaresi vardır.

31.07.2014 Tarihinde adeksstore üzerinden 222 TL aldığım Steelseries rival mouse aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi yan tarafındaki tırtıklı kısımda aşınma oldu. Eli çok terleyen bir insan değilim hatta genelde elleri soğuk olan birisiyim. Adeksstoreyi aradım ürün garanti kapsamına girmez ilk defa karşılaştık dedi. Teklos(Despec) Steelseries yetkili servisine mail attım onlarda ürünün garanti dışı olduğunu söyledi. Yeterli ingilizcem olsa Steelseries global facebook sayfasına ve mail adreslerine bunu yollayacaktım. Tüketici haklarına başvuru yapsam bir sonuç alır mıyım? Yoksa servisin söylediği gibi ürün garanti dışı mı?
9qIJdlE.jpg

Aynı sorun bendede mevcut....

razer deathadder black edition almıştık bir arkadaşımla. arkadaşım claw grip ben ise palm grip tutuyodum. onun faresinin yan tarafları 5-6 ay sonra erimeye başlamıştı. rivalde ki gibi. bende ise bir sorun olmamıştı ve ben ondan daha fazla kullanıyordum gün içerisinde. rival kullandım bende bir süre. kolay kolay eriyecek bir yapıda değil. tutuş şeklinizle alakalı olduğunu düşünüyorum ve kozmetik bir sorun bu. bu erime sorunu genelde kauçuk farelerde oluyor. ve kozmetik bir şey olduğu için garanti dışı kalıyor.. seninle alakalı bir durum olduğu için değişeceklerini sanmam. ve eğer sana garanti dışı kağıdı verdiyseler. ithalatçı firma onaylı. o zaman yapacak bir şey kalmıyor ama adeks kendi kafasına göre garanti dışı dediyse ithalatçı firmanıza bunu garanti için kargolayın de, onların karar vermesini iste. hatta sen adreslerini al kargola ürününü.

Aynı sorun bendede mevcut....
Steelseries Global ve Türkiye facebook sayfalarına mesaj attım. Bugün gerekli kişiler bana ulaşarak Rival 300 ile ürünü değiştireceklerini söylediler ve ürünü kargoya verdim. Bundan sonra alacak olan arkadaşlar veya bu aşınma sorununu yaşayanlar var ise despec ile irtibata geçerek ürün değişimi yapabilir.

Steelseries Global ve Türkiye facebook sayfalarına mesaj attım. Bugün gerekli kişiler bana ulaşarak Rival 300 ile ürünü değiştireceklerini söylediler ve ürünü kargoya verdim. Bundan sonra alacak olan arkadaşlar veya bu aşınma sorununu yaşayanlar var ise despec ile irtibata geçerek ürün değişimi yapabilir.

Sizin bu yorumunuz üzere bende ilkay bey ile iletişime geçtim. Değişim sağlayacaklar.

Ya çok saçma ben 1 yıl önce mail attığım Tuğba hanım garanti dışı dedi. Geçen haftalarda Steelseries global facebook sayfasına yazdım ve değişim için mail ile haberleştik despec yine Tuğba hanıma yönlendirdi ve değişim olacağını söyledi. Merak ettiğim konu neden bunca zaman beklettin ne değişti? İlla steelseries globale mi mesaj atmamız gerekti. Tabi 7. gün doldu halen değişim olmadı Tuğba hanım 20 iş günü süresi var diyor. SteelSeries Siberia Elite Prism Beyaz Gaming Kulaklık alacağım ama sırf bu Tuğba hanıma yine işim düşer diye yaklaşamıyorum.

Ya çok saçma ben 1 yıl önce mail attığım Tuğba hanım garanti dışı dedi. Geçen haftalarda Steelseries global facebook sayfasına yazdım ve değişim için mail ile haberleştik despec yine Tuğba hanıma yönlendirdi ve değişim olacağını söyledi. Merak ettiğim konu neden bunca zaman beklettin ne değişti? İlla steelseries globale mi mesaj atmamız gerekti. Tabi 7. gün doldu halen değişim olmadı Tuğba hanım 20 iş günü süresi var diyor. SteelSeries Siberia Elite Prism Beyaz Gaming Kulaklık alacağım ama sırf bu Tuğba hanıma yine işim düşer diye yaklaşamıyorum.

Bilemiyorum ben direk telefon ile konuştım. Acaba üstüne para koyup farklı bir ürün alma şansımız var mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı