7 günlük su diyeti yapmak

Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Yaşıma ve boyuma göre kilom fazla, 1.85 boy ve 90 kilo civarıyım. (En son 5 ay önce ölçtüm ve o daha da artmış olabilir) Evde yapılabilecek sporları da öğlen sonu yapmayı düşünüyorum, birçok videoyu izledim ve tatmin edici gözüktü. Hele ki karın yağımın fazla olması cezbetti diyebilirim. Doktora gitsem büyük ihtimalle karşı çıkacaktır ancak denemek istiyorum, vitamin takviyesi almayı düşünüyorum ama yağ erimesine etkisi olur mu tam emin değilim o yüzden hala o konuda kararsızım. Su diyetini deneyen ve başarılı olan var mı? Yani yapan kişilerin hepsi başarılı gibi, zaten zamanı çok rahat öldürebilirim. Bilgisayar oyunu, bisiklet ve ufak tefek karın yakıcı sporlar ile rahatlıkla günü bitirebilirim. Su fazla içiyorum, yanlışım yok ise günde en az 4 litre civarı tüketimim var ve bunu daha da arttırmayı düşünüyorum. Vitamin almam gerekirse tavsiyeleriniz hangileri olur? (Vitamin için doktora gideceğim ancak su diyeti yerine başka bir bahane uydurmam lazım onun yönetimi bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim)
Bu arada çıkıp kimse, aman yapma ne gereği var demesin. Yağlardan dolayı hayatıma ve psikolojik güvenime etkisi çok büyük, bu yüzden hiç durmak veya yapmamak istemiyorum. En azından 7-10 gün arası dayanmak istiyorum ve vücudum buna elverişli tahminimce yağlarım 15-20 kilo civarı.
Bunlara ek olarak araştırdım ve diyetten sonra sıvı tüketimi ile beslenmem gerekiyormuş. Bunu da çok rahat yapabilirim, zaten yemeklerden artık soğumaya başladım.

Gözlerin kararmaya başlarsa görürüm. Her ayağa kalkmamda başım dönüyordu. Denemedim ama bir aralar iştahsızdım fazla bir şey yemezdim. Bir günümü en fazla 2 bazen 1 ile geçiriyordum. Başın dönüyor ister istemez.

Diyetisyen kontrolünde bir program daha iyi olacaktır.
Bunu biliyorum, ancak bana yaramayacağına eminim. Hem uzun bir süreç hem de cebimi yakacak bir süreç, zaten su diyetinden sonra spora tamamen adapte olacağım için diyetisyene illa ki gideceğim. Şu anda spor yapmak için elverişli değilim, kilomdan dolayı özgüvenim yetersiz kalıyor ve sıkılıyorum.

Zaten enerji alacak vitaminler dışında herhangi bir besin almıyorken hafif de olsa spor yapmak saçma olur. B6, B12, C ve D vitaminlerini alın kesinlikle. İçebilir misiniz bilmiyorum ama bir de balık yağı içerseniz çok iyi olur. Hap tipinde olan balık yağları var limon aromalı. Tabii balık yağı içmek zorunda değilsiniz. Getir, Banabi üzerinden sipariş edebilirsiniz. Parmaklarınızda, ayaklarınızda herhangi bir uyuşukluk olursa çorba içmeye başlayın tehlikedesiniz demek olabilir. Uykunuzda bilinciniz kapanırsa aşırı büyük sıkıntılar çıkma ihtimali çok yüksek. Evde başkaları ile yaşıyorsanız sizi izlemelerini söyleyin.

Gözlerin kararmaya başlarsa görürüm. Her ayağa kalkmamda başım dönüyordu. Denemedim ama bir aralar iştahsızdım fazla bir şey yemezdim. Bir günümü en fazla 2 bazen 1 ile geçiriyordum. Başın dönüyor ister istemez.
Dediğim gibi buna rahatlıkla dayanabilirim, zaten kilomun yarısından fazlası göbek bölgemde ve gerçekten rahatsız ediyor. Çoğunlukla uyuduğum için gözümün kararması çok zor ve dayanabileceğimi düşünüyorum.

Galiba bu konu da görmüştünüz.

Bunu biliyorum, ancak bana yaramayacağına eminim. Hem uzun bir süreç hem de cebimi yakacak bir süreç, zaten su diyetinden sonra spora tamamen adapte olacağım için diyetisyene illa ki gideceğim. Şu anda spor yapmak için elverişli değilim, kilomdan dolayı özgüvenim yetersiz kalıyor ve sıkılıyorum.
Sürekli kilom düştüğü için diyetisyene gittim. Birkaç testten sonra program verdi ve 2 hafta geçti üzerinden, 3 kilo ile sabitledim kilomu.

Zaten enerji alacak vitaminler dışında herhangi bir besin almıyorken hafif de olsa spor yapmak saçma olur. B6, B12, C ve D vitaminlerini alın kesinlikle. İçebilir misiniz bilmiyorum ama bir de balık yağı içerseniz çok iyi olur. Hap tipinde olan balık yağları var limon aromalı. Tabii balık yağı içmek zorunda değilsiniz. Getir, Banabi üzerinden sipariş edebilirsiniz.
B6, B12, C ve D vitaminlerini listeme ekledim, eğer balık yağını suya katabileceğim bir şekilde bulursam onu da almayı denerim teşekkürler. Bu arada Getir'den alsam sorun yaşamaz mıyım? Bildiğim kadarıyla doktor izni gerekli.

Geri
Yukarı