7 Plus'tan SE'ye geçilir mi?

burakurtoglu

Decapat
Arkadaşlar merhaba, şu an aktif olarak 7 Plus kullanıyorum. Telefonumda bir çatlak olması, hoparlörünün yeterli seviyede olmaması vb. kendimce sebeplerden telefon değiştireceğim. Bütçe sorunum yok gibi daha doğrusu iPhone 11 ve iPhone SE (2020) arasında kaldım. Telefonda oyun oynamıyorum, dizi, film izliyorum (bütün gün değil geceleri yatarken), ama gün içerisinde YouTube'da çok vakit geçiriyorum. Instagram ve WhatsApp kullanıyorum. Fotoğraf çekmek, video çekmek gibi bir derdim yok güzel bir kamera olsun bir şeyi çekmek istediğimde düzgün çeksin yeter, ince detaylar önemsiz. Yani genel anlamda arama yapmak için, arada 1-2 fotoğraf çekmek için, bir de Instagram'da WhatsApp'ta ne olup ne bitmiş bakmak için telefon kullanan biriyim. Turkcell'den alacağım için 2600 TL gibi bir fiyat farkı var. Büyük telefon sevmiyorum bu yüzden SE'nin küçüklüğü 7 Plus'tan sonra sorun olmaz. iPhone SE fiyatı daha uygun ama iPhone 11'de alabilirim yani bütçe konusunda bir sorun yok. Fakat sorun şu ki bu kadar telefon düşkünü olmayan ve çok sık kullanmayan biri için 7800 TL gibi bir para vermeye gerek var mı? Yoksa SE'ye 5200 TL versem işimi görür mü? Fikirlerinize açığım, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone'lar uzun ömürlü telefonlar dolayısıyla alacağınız telefonu ortalama 5 sene kadar kullanacaksınız. Bütçe sıkıntınız yoksa ben her türlü iPhone 11 diyorum. İkisi de yeni nesil telefonlar ama iPhone 11'in kullanımı her türlü daha çok zevk verecektir, iki telefon da eminim ki ihtiyaçlarınızı karşılayacak ama ben fırsatım varken FaceID'ye sahip güzel tasarımlı ve kamerada yenilikleri olan 11'i alırdım. Ayrıca batarya konusunda da 11 önde olacaktır.
Tercih en sonunda size ait tabii ki ama benim gönlüm 11'den yana :).

Hocam eğer dediğiniz gibi telefon kullanıyorsanız fazladan 2.6k vermek saçmalık olur 4.7 inç ekran işinizi görürse SE almanızda fayda var.

5200 tl de ucuz bir fiyat değil günümüz şartlarında. Kaldı ki youtube da çok vakit geçiren birisiyseniz se 2020 o ekran boyutu ile pek memnun etmez hocam bence. Fiyat problem olmayacak yazmışsınız ip 11 e yönelin bence daha büyük ekran daha uzun pil ömrü face ıd ve kamera gibi birçok artısı var aradaki farka değecektir.

Tabiki de iPhone 11 daha mantıklı olur, küçük ekrana gözünüz alışamaz 7 Plus sahibiyim bende diğer telefonlar oyuncak gibi geliyor. Bütçe sıkıntınız yokmuş 11 almanız daha iyi olur.

Geri
Yukarı