7. sınıf bursluluk sınavı zor mudur?

skyfalton31

Picopat
Evet başlıktaki gibi 7. sınıf bursluluk zor mudur? Ben genelde denemelerde çalışmadan 125 kişi arasından 80. falan olurum. Çalışırsam bursluluğu kazanabilir miyim? Genelde benim 20 ve üstü boşum olabiliyor. Kazanmak için çok mu çalışmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bursluluk çok basit bir sınav. Ama yığılma oluyor.

Mesela ben 8. sınıfta 448 puan aldım kazanamadım ama arkadaşım 452 puanla kazanmıştı.

Çalışırsan yaparsın zor değil.

Zamanında-5. sınıf olması gerekiyordu, yanlış hatırlıyor olabilirim- yalnızca çıkmış soruları çözerek kazandığım bir sınavdı. İşleme ve salt bilgiye dayalı oldukça basit bir sınavdı. Kazanırsan rahatlıkla yaparsın.

Ben 7. sınıfta girmiştim 470 puanla kazandım. Basit bir sınav ama yüksek yapmaya çalış katılan çok olduğu için baraj yüksek oluyor bayağı.

Çalışırsan yaparsın. Aşırı çalışmana gerek yok. O sınavda sadece 7. sınıfın soruları mı çıkıyor?
Evet.

Evet başlıktaki gibi 7. sınıf bursluluk zor mudur? Ben genelde denemelerde çalışmadan 125 kişi arasından 80. falan olurum. Çalışırsam bursluluğu kazanabilir miyim? Genelde benim 20 ve üstü boşum olabiliyor. Kazanmak için çok mu çalışmalıyım?

Daha önce hiç bursluluğa girmedim. Bu sene sanırım sadece ilk dönem konularından sorumlu olacak öğrenciler o yüzden daha kolay olma ihtimali var LGS de olduğu gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı