7. sınıfa geçmiş bir çocuk LGS'ye nasıl hazırlanmalı?

keremozgenn

Picopat
Katılım
26 Mayıs 2021
Mesajlar
593
Çözümler
4
Gün içinde yapacağın şeyler çok basit, öğretmenin anlattığı konuları 30 dakika - 1 saat arası tekrar kendin oku dersten sonra. Ödevini yap, istersen dershaneye de gidebilirsin. Online eğitim ile ne kadar iyi anlarsın onu bilemem, çok fazla kasma çok çalışayım diye. Ben 8. sınıfa geçtim, bu sene LGS sınavım var ve ne yapacağımı bilmiyorum.
 

Pl3x

Hectopat
Katılım
22 Temmuz 2018
Mesajlar
283
Çözümler
3
En önemlisi dersi derste anlaman. Dersleri dikkatin dağılmadan tam odaklı bir şekilde dinle. Dersler bittiğinde o günkü konuların üzerinden kısa kısa tekrar geç. Ev ödevlerini yap ve yine o günkü konularla ilgili test çözümü yap ki anlamış mısın öğren. Çıkan yanlışların neden yanlış olduğuna açıp bakman da çok önemli. Son olarak fazla kasma. Fazla kasanlar genelde sınav gününde heyecandan vs. çok kötü sonuçlar getiriyorlar. Test sayılarını, ders çalışma saatlerini fazla abartmadan çalıştığın zamanı verimli geçir.
 

Anonim biri

Picopat
Katılım
19 Şubat 2021
Mesajlar
248
Çözümler
1
Sadece matematiğe çalışsan yaparsın, iyi bir yüzdeliğe girebilmen için matematiğinin iyi olması gerekiyor yoksa diğer dersleri herkes yapabiliyor.
 

AlphaDires

Picopat
Katılım
17 Temmuz 2021
Mesajlar
146
Günlük 30 dakika konulara göz gezdirmen ve kitap okuman yeterli olacaktır. Yedinci sınıf zorlu bir sınıf değil. Sonraki yaz sekizinci sınıfın konularına göz gezdir. Başlarken zorlanmazsın, aşinalığın olur.
 
Yukarı