7 Yıllık PS4 yeni oyunları nasıl oynatıyor?

Konsolların sunduğu çözünürlük doğal değil. Oyundan oyuna göre değişmekle beraber görüntüyü daha düşük bir çözünürlükte renderlayıp ekrana yansıtıyorlar. Bu yüzden karşılaştırma videolarında PC'deki görüntü temiz gözükür. Bu sayede her oyunu açıyor -ki yani yeni nesil oyunları 30 bile değil 25 FPS civarında oynattığını göz önüne alırsak daha düşük çözünürlükte renderlamanın artık işe yaramadığını söyleyebiliriz.

Son düzenleme:
Bu yönünden dolayı PS4 almak çok mantıklı. Tüm yeni çıkan oyunları oynayabiliyorsunuz. Bilgisayarda olduğu gibi sürekli ekran kartı değiştirmek, işlemci değiştirmek zorunda kalmıyorsunuz.

Ben 2 sene önce Slim PS4 aldım, 1 sene kullandıktan sonra temizledim, temizlemez olaydım. Öyle bir toz çıktı ki, gören sanır maden ocağında fanları kökleyip çalıştırmışlar.
Ben 2015 şubat gibi aldım. Sadece yerini değiştirmek için elledim, arada da üzerindeki tozu sildim. Aleti açar açmaz neden ağladığı belli oldu.

Konsoldaki 30 kare ile PC'deki 30 kare aynı değil. PS4'te 30FPS'i hissetmeyi geç, 30FPS sunduğunu öğrenene dek 60FPS zannedersin.
Grafiği de orta ayarlarda. Bugün hangi 2013 yılında toplanan PC, yeni oyunları orta ayarlarda 30FPS oynatabilir?
Ayrıca uydurma, çözünürlüğü düşürmüyorlar. 1920x1080p oynatıyor.
Öncelikle ekran görüntüsünü aldım. Yanlış bilgi vermekten raporlayacağım. Çözünürlük hakkında atacağım videoya bakarsan scale oranlarının nerelere düştüğünü göreceksin. Konsolun 30 karesi ile PC'nin 30 karesinde bir fark yok. Joystick ve kalitesiz monitör kullanımından kaynaklı o sorunları yaşıyorsun. Yada öyle iddia ediyorsun. Joystick ile 30 kareye sabitlendiğinde ve vsync açıldığında konsoldakine eş değer bir deneyim yaşanılabiliyor. Üstelik kimse burada bir bilgisiyar ile konsolu karşılaştırmadı neyi iddia ediyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben 2015 şubat gibi aldım. Sadece yerini değiştirmek için elledim, arada da üzerindeki tozu sildim. Aleti açar açmaz neden ağladığı belli oldu.
Bu arada bi' önceki nesilde Xbox 360'ım vardı, onu iki kere açıp temizlemeye kalktım iki seferde de PS4'ten çok daha az toz çıktı. Eminim Xbox One'da da böyledir bu durum.

Öncelikle ekran görüntüsünü aldım. Yanlış bilgi vermekten raporlayacağım. Çözünürlük hakkında atacağım videoya bakarsan scale oranlarının nerelere düştüğünü göreceksin. Konsolun 30 karesi ile PC'nin 30 karesinde bir fark yok. Joystick ve kalitesiz monitör kullanımından kaynaklı o sorunları yaşıyorsun. Yada öyle iddia ediyorsun. Joystick ile 30 kareye sabitlendiğinde ve vSync açıldığında konsoldakine eş değer bir deneyim yaşanılabiliyor. Üstelik kimse burada bir bilgisiyar ile konsolu karşılaştırmadı neyi iddia ediyorsun?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Raporlarsan raporla.
kalitesiz monitör kullanımından kaynaklı o sorunları yaşıyorsun.
Kalitesiz monitör kullanmıyorum, bu bir.
Joystick kullanımından kaynaklı o sorunları yaşıyorsun.
Konsolda joystick kullanmak dışında seçenek yok zaten, bu iki.
Çözünürlük hakkında atacağım videoya bakarsan scale oranlarının nerelere düştüğünü göreceksin.
Ben de ultra ayarlarda oynatıyor demedim zaten. Ayrıca "scale" farkı yok, PS4 1080p sunuyor ve attığın videolarda çözünürlük farkı yok, bu da üç.
Üstelik kimse burada bir bilgisiyar ile konsolu karşılaştırmadı neyi iddia ediyorsun?
Ayrıca kimse karşılaştırmadı ben karşılaştırdım. Bir şeyleri karşılaştırabilmek için başkalarının karşılaştırmasını mı beklemek zorundayım?

Raporlarsan raporla.

Kalitesiz monitör kullanmıyorum, bu bir.

Konsolda joystick kullanmak dışında seçenek yok zaten, bu iki.

Ben de ultra ayarlarda oynatıyor demedim zaten. Ayrıca "scale" farkı yok, PS4 1080p sunuyor ve attığın videolarda çözünürlük farkı yok, bu da üç.

Ayrıca kimse karşılaştırmadı ben karşılaştırdım. Bir şeyleri karşılaştırabilmek için başkalarının karşılaştırmasını mı beklemek zorundayım?
Yazdığın iletilerden okduğunu tam olarak anlamadığını, attığım videodan ise izlediğini kavrayamadığını anlıyorum. Öncelikle konsol için değil bilgisayarda joystick ve iyi bir monitör ile konsol deneyimini elde edebilirsiniz dedim. Konsoldaki joystick'ten bahsetmedim. Ki burada da yine yanlış bilgi vermişsin bunun için bir kez daha raporlayacağım. Çünkü konsolda klavye ve mouse kullanılabiliyor. Çeşitli dönüştürücü ve hatta konsol için klavye takımı satılıyor. Ve yeniden kendi kendine bir münakaşaya girerek ultrada oynama gibi bir mit paylaşmışsın. Cidden forumdakileri korkutuyorsun. Yakın bir zamanda bir profesyonele danış.

Yeni konular

Geri
Yukarı