700 ₺ gitar önerisi

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Bir süre (yaklaşık 1-2 sene) amfi olmadan kendi halimde el alıştırmaları ve öğrenme amaçlı çalacağım. Solağım ama mecbur solak gitarlar pek bulunmadığından sağ ele de alışabilme süreci var benim için. İstediğim gitar türleri şöyle:

Elektro klasik gitar, elektro akustik gitar, elektro gitar veya düz akustik gitar. Elektro gitar olursa çok daha iyi olur. Düz klasik gitar kesinlikle istemiyorum. 2. el de olabilir hiç sorun değil, uzun süreli kullanabileyim yeter.

Bir süre (yaklaşık 1-2 sene) amfi olmadan kendi halimde el alıştırmaları ve öğrenme amaçlı çalacağım. Solağım ama mecbur solak gitarlar pek bulunmadığından sağ ele de alışabilme süreci var benim için. İstediğim gitar türleri şöyle:

Elektro klasik gitar, elektro akustik gitar, elektro gitar veya düz akustik gitar. Elektro gitar olursa çok daha iyi olur. Düz klasik gitar kesinlikle istemiyorum. 2. el de olabilir hiç sorun değil, uzun süreli kullanabileyim yeter.

Arkadaşın dediği gibi 2. el alırsanız en ucuzunu almak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü 2 yıl önce bir mağazadan 1000 TL'ye bir klasik gitar almıştım. Mağaza gayet ucuz fakat internet sitesine baktığımda söylediğiniz türler arasında en ucuz gitar bu. Yani mecburen en ucuz 2. eli alabilirsin.
resim_2021-07-16_132434.png

Yorumlarınız için teşekkür ederim 2. el sx vtg series custom handmade elektro gitar alıyorum pazar günü için satıcıyla anlaştım. 950 ₺'ye, sadece gövdede ufak bir darbe var ki çalmaya engel değil, onun dışında tellerinin değişmesi gerekiyormuş.

Yorumlarınız için teşekkür ederim 2. el SX vtg series Custom handmade elektro gitar alıyorum pazar günü için satıcıyla anlaştım. 950 ₺'ye, sadece gövdede ufak bir darbe var ki çalmaya engel değil, onun dışında tellerinin değişmesi gerekiyormuş.

Kaliteli tel almanızı öneririm çünkü 30 liraya da tel var 300 liraya da var onu da biraz araştırırsanız güzel olur.

Kaliteli tel almanızı öneririm çünkü 30 liraya da tel var 300 liraya da var onu da biraz araştırırsanız güzel olur.

O konuda sıkıntım yok ki alışma evresi uzun olacağından başlangıçta ucuz tellerden kullanırım, ilk defa uzun soluklu çalmak için alacağım için sıkça tel kopması olabilir diye düşünüyorum.

O konuda sıkıntım yok ki alışma evresi uzun olacağından başlangıçta ucuz tellerden kullanırım, ilk defa uzun soluklu çalmak için alacağım için sıkça tel kopması olabilir diye düşünüyorum.

Ucuz alırsan kopma olabilir ama ortalama bir fiyattan tel alırsan kopmanın olması biraz zor gibi. 3 yıldır ne kendi telim ne de arkadaşlarımın teli koptu. Tabii kullanıma bağlı ama kolay kolay kopmaz.

Ucuz alırsan kopma olabilir ama ortalama bir fiyattan tel alırsan kopmanın olması biraz zor gibi. 3 yıldır ne kendi telim ne de arkadaşlarımın teli koptu. Tabii kullanıma bağlı ama kolay kolay kopmaz.

İlk süreç olacağı için hor kullanacağım çok ortada bu yüzden ucuz bir tel tercih edip baya telleri aşındırdıktan sonra iyi şarkılar çalmaya başlayınca kaliteli olanlara geçiş yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı