700 TL 2 TB HDD Tavsiyesi

Viktor R3znov

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

Depolama kapasitesini genişletmek adına, 2 TB bir HDD almayı düşünüyorum. Şu an işletim sistemim ve bazı oyunlar için Samsung 860 Evo 500GB M.2 SSD, depolama ve diğer oyunlar için de 1 TB WD 7200 RPM WD10EZEX HDD kullanıyorum.

Seagate'in SSHD diskleri düşündürdü fakat açıkçası arşivleme için alınır mı cesaret edemedim. Diğer yandan WD HDD almak istiyorum fakat 2 TB olup da 7200RPM olan, performanslı HDD'si yok.

Eğer SSHD alma, HDD arşivleme ve uzun ömürlü kullanım için daha iyi derseniz, şu nasıldır? Seagate Barracuda 2TB 3.5" 7200PRM Sata 3.0 64MB Cache Sabit Fiyatı Sessizlik ve performans konusunda mağdur eder mi?

Sonuç olarak, benim farkedemediğim fakat sizin bildiğiniz, 700 TL'ye kadar, 2 TB disk tavsiyelerinizi bekliyorum.

WD Blue'dan daha çok performans vereceğine eminim. Özelliklerinde 220 mb/s hızı olduğu yazıyor.

Anladım dostum. Eğer daha makul bir öneri gelmezse, gece bunu alacağım. Önerin için teşekkür ederim.

Bu arada bendeki WD10EZEX'i CrystalDiskMark ile teste soktum. Okuma 156 MB/s, yazma 152 MB/s çıktı. Sitelerdeki benchmarklara baktığımda hemen hemen yakın veya aynı fakat az önce kuzenimde de aynı HDD'yi test ettim, okuma 171 MB/s, yazma 167 MB/s çıktı.

İkisi de 1 yıllık ve aynı model. Sence bu fark normal mi ya da nasıl eşitlenebilir? Kablo değişikliği fayda eder mi? Elimde hiç açılmamış bir SATA 3 kablo var: Dark 0.5m 90 Derece Kilit Mekanizmalı SATA III Kablo (DK-CB-SATA3L52)

HDD testine göre sağlık durumu:

Dosya Ekleri

• WD - 11-09-2019.JPG
    WD - 11-09-2019.JPG
    55,2 KB · Görüntüleme: 68
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı