700 TL Akıllı Telefon Önerisi

• Konuyu başlatan arkham
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 12B
Telefonun nasıl çıkacağını bilemem. Bunun bana sorma ;)mevsres'in de dediği gibi garantisi devam eden ikinci el bir S2 al. Galaxy W almanı tavsiye etmem. Yavaş bir cihaz ve güncel ROM desteği S2 kadar iyi olmayacaktır. Xperia Arc s 900 TL olmuş demek. Çok iyi cihaz! Gayet iyi fiyat! Başım ağırmasın diyorsan gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ben kendim arc kullandım ve kardeşime hediye ettim. Xperia serisi süperdir.

Evet abi başım ağrımasın diyorum ama artık Sony Ericsson yok, hisseleri Sony almış yeni çıkanların hepsini adı artık sadece Sony. Bu da benim biraz kafama takıldı ilerde sorun olur mu diye. Sonuçta artık bu markada telefon çıkmayacak. Bu da biraz huzursuz etti beni. Sence bu bir sorun mu ya da ilerleyen zamanda olur mu?

1.4 GHz ama tek çekirdek ve 512 MB RAM varmış. Buna rağmen oyun ve internette sorunsuz hızlı kullanabilir miyim? Ayrıca, dahili hafızası 1GB, bize de 320 MB kalıyormuş. İçinden de 8 GB çıkıyormuş ama 320 MB çok az değil mi? İnternetten 320 MB fazla dosya indirirken nasıl indireceğim. Androidler de sormuyormuş dahili hafızaya mı atmak istersin yoksa hafıza kartına mı diye? Galaxy S2 çok mu daha iyi? Hatta iOS mu daha iyi internet ve oyun için? Rica ederim Recep abi bu soruları bana cevapla ve içimdeki şu kuşkuları sonlandır...

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası kafasında tonla soru olan ve neyin ne olduğu hakkında yeteri kadar bilgisi olmayan kullanıcılara kimse yardım etmek istemez. Hele hele para verip alacağı bir şey varsa, gerçek anlamda bu işleri tecrübe edinmiş kişiler senin gibi arkadaşlara tavsiyede bulunmaz. Neden biliyor musun? Cihazı bilmediğin için en ufak bir sorunda suçu bana/tavsiye edene atarsın.

Bu yüzden sadece sorularını yanıtlayacağım. Sana zaten gereken tavsiyeleri yaptım. Ya da forumda yaptığım diğer tavsiyelere bak. Ama ben sadece soruları yanıtlıyorum. Alacağın telefonu sen kendin seç. Lütfen yanıtlarımdan etkilenme. Bir sorun olduğunda sorabilirsin, ama bunu bana mal etme ;)

1- Hisselerden sana ne?
2- Güncellemeler gelemeye devam ediyor. Resmi Sony Geliştirici Blog'unu takip edebilirsin.
3- Alt model olan Xperia arc ile oyun ve interneti sorunsuz kullandım. 4.0 ile dahi.
4- Hafıza konusunda Xperia arc ile ne ben ne de kardeşim sıkıntı yaşamadı.
5- iOS dersen iPhone 4'ün altını alma.

Açıkçası kafasında tonla soru olan ve neyin ne olduğu hakkında yeteri kadar bilgisi olmayan kullanıcılara kimse yardım etmek istemez. Hele hele para verip alacağı bir şey varsa, gerçek anlamda bu işleri tecrübe edinmiş kişiler senin gibi arkadaşlara tavsiyede bulunmaz. Neden biliyor musun? Cihazı bilmediğin için en ufak bir sorunda suçu bana/tavsiye edene atarsın.

Bu yüzden sadece sorularını yanıtlayacağım. Sana zaten gereken tavsiyeleri yaptım. Ya da forumda yaptığım diğer tavsiyelere bak. Ama ben sadece soruları yanıtlıyorum. Alacağın telefonu sen kendin seç. Lütfen yanıtlarımdan etkilenme. Bir sorun olduğunda sorabilirsin, ama bunu bana mal etme ;)

1- Hisselerden sana ne?
2- Güncellemeler gelemeye devam ediyor. Resmi Sony Geliştirici Blog'unu takip edebilirsin.
3- Alt model olan Xperia arc ile oyun ve interneti sorunsuz kullandım. 4.0 ile dahi.

Öncelikle cevaplar için teşekkürederim Recep abi ve sana suç atmak gibi bir şey aklından bile geçmesin asla öyle bir şey olmaz; ben sadece senin yorumlarını ve cevaplarını alıp fikir edinmiş oluyorum. Tabi ki son karar bana ait sorumluluk benim.. Evet hisselerden banane :D ama hani telefon ismi, marka ismi falan değişince biraz soğukluk oldu gibi. Yani artık Sony Ericsson diye marka bir telefon çıkmıyor. Sadece Sony var artık; bu da bir eksi midir? (Etrafımdakiler dalga geçmesin ezik ya piyasaya yeni çıkmayan artık markalı telefon kullanıyor diye :D) Ayrıca abi şu an resmi olarak güncelleme en son kaç var ARC S için? 4.0'ı illegal yollarla mı yapmak zorunda kalacağım? Ve sence 320MB dahili hafıza az değil mi? ( Özellikle de Wifi ile cihaza program vs. indirirken mesela 400MB olan şeyi indiremeyeceğim..)

Öncelikle telefonun tasarımını gören kalas telefonlara sahip arkadaşların bu tasarıma bayılacaklar... 4.0 güncellemesi resmi bir güncelleme. Hatta 4.1 bile yolda olabilir.

:D Sevdim bu cevabı Recep abi süpersin :cool: Çok teşekkür ederim..

Nexus öneririm.

700 liraya bulursan bana da bir tane al. Arkadaşlar öneri yapmış olmak için öneri yapmayın. Bi konu başlığına bir bakın, ne istendiğine bir bakın, bütçeye bir bakın... Ben de S3 önereyim o zaman...

1- Hisselerden sana ne?

Sabrınıza hayran oldum ve sırf bunu bildirebilmek için üyelik açtım :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı