700 TL Edge E540 (Thinkpad) Type 20C6 laptop RAM önerisi

Bütçe
max:650-700

ERSİN KOÇ

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Öncelikle iyi günler dilerim. Laptopuma RAM yükseltme yapmak istiyorum ancak RAM'lerden anlamıyorum. Tek mi alınır çift mi alınır uyumlu uyumsuz anlamıyorum bu konuları.
Model önerisi, bilgisayarıma uygun RAM ve daha sonrasında ne yapmayalım onu sormak istiyorum.
Bilgisayarımın modeli: Edge E540 (Thinkpad) - type 20C6.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    83 KB · Görüntüleme: 40
  • 2.png
    2.png
    86,2 KB · Görüntüleme: 45
  • 3.png
    3.png
    90,9 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
3.resimde slot1 yazan yere tıklar mısınız bir RAM girişimi var yoksa 2 RAM girişi var biri dolu bir boş mu öğrenmemiz lazım eğer biri dolu biri boş ise MHz ve CL değeri aynı olan mümkünse aynı marka RAM lazım ama eğer tek bir giriş varsa elinizdeki RAM'i çıkartıp yerine istediğinizi takabilirsiniz.
Merhaba,
Öncelikle iyi günler dilerim. Laptopuma RAM yükseltme yapmak istiyorum ancak RAM'lerden anlamıyorum. Tek mi alınır çift mi alınır uyumlu uyumsuz anlamıyorum bu konuları.
Model önerisi, bilgisayarıma uygun RAM ve daha sonrasında ne yapmayalım onu sormak istiyorum.
Bilgisayarımın modeli: Edge E540 (Thinkpad) - type 20C6.

Hatta CTRL Shift ESC ile görev yöneticisni açın performası seçip bellek kısmınıa gelin ve bir ekran görüntüsü atın lütfen.

Dual RAM performans artışı sağlar siz RAM'leri ne için kullanmayı planlıyorsunuz oyun için mi istiyorsunuz bir de 2x8 GB olarak mı 2x4 GB olarak almak isterseniz bunları da söylerseniz iyi olur

Oyun için istiyorum, 2x8 2x4 veya teklide olabilir teşekkürler.
Dual RAM performans artışı sağlar siz RAM'leri ne için kullanmayı planlıyorsunuz oyun için mi istiyorsunuz bir de 2x8 GB olarak mı 2x4 GB olarak almak isterseniz bunları da söylerseniz iyi olur
3.resimde slot1 yazan yere tıklar mısınız bir RAM girişimi var yoksa 2 RAM girişi var biri dolu bir boş mu öğrenmemiz lazım eğer biri dolu biri boş ise MHz ve CL değeri aynı olan mümkünse aynı marka RAM lazım ama eğer tek bir giriş varsa elinizdeki RAM'i çıkartıp yerine istediğinizi takabilirsiniz.

Hatta CTRL Shift ESC ile görev yöneticisni açın performası seçip bellek kısmınıa gelin ve bir ekran görüntüsü atın lütfen.

Dosya Ekleri

• 4.png
    4.png
    84,1 KB · Görüntüleme: 26
  • 5.png
    5.png
    72,8 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Sanırım tek bir slotunuz var bu durumda 8 GB RAM alıp kullanmanız lazım ya da tek 16 GB RAM ama pcniz diğer özellikleribunda önemli çünkü buna değer mi değmez mi belli değil diğer özellikleri neler PC'nin.

Ekran kartınız yok isterseniz 32 GB RAM takın çok bir FPS artışı olmaz 4'ü 8 yapın iadreten 5 10 FPS verebilir ama dediğim gibi ekran kartı yok çok da bir şey beklememek lazım.

Şu an takılı olan RAM'i bilmiyorum ama aynı MHz değeri ve CL değerine sahip olması gerekli kedniniz kasayı söküp RAM'in olduğunu öğrenebilir bu şekilde aynısını alıp takabilrisniz kolaybir işlem zaten ama yetkili servistete yaptırabilrisniz dikkat edin mahalle pccisi olamsın o RAM'i alır kötüsünü falan takar mazallah.

Şuradaki 2 resmi yanlış atmışsınız aynı şeyi açıp bellek kısımını seçip SS atar mısınız?

Şu an takılı olan RAM'i bilmiyorum ama aynı MHz değeri ve CL değerine sahip olması gerekli kedniniz kasayı söküp RAM'in olduğunu öğrenebilir bu şekilde aynısını alıp takabilrisniz kolaybir işlem zaten ama yetkili servistete yaptırabilrisniz dikkat edin mahalle pccisi olamsın o RAM'i alır kötüsünü falan takar mazallah.

Şuradaki 2 resmi yanlış atmışsınız aynı şeyi açıp bellek kısımını seçip SS atar mısınız?
Intel(r) Core(tm) i5-4210M CPU @ 2.60GHz 2.59 GHz.

Bilgisayarımı biraz kurcaladım ve bunları buldum şu an takılı olan RAM bu 2 yuvası mevcut sanırım.
Bundan aldım hadi hayırlısı.
Bu arada yardımlarınız için teşekkür eder iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• 10.png
    10.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2021-05-07 at 12.13.41 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 12.13.41 (1).jpeg
    146,5 KB · Görüntüleme: 9
  • WhatsApp Image 2021-05-07 at 12.13.41.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 12.13.41.jpeg
    124,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Yeni konular