700 TL FPS oyunları için mouse tavsiyesi

Bütçe
700

Luzengor

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar FPS oyunları oynuyorum işte genel olarak CS-Valorant-CoD gibi.
Model D satın aldım mouse baştan aşağı ben Premium'um diyor lakin aldığım mousun sağ cephesi içeriye doğru baskı aldığında Click sesi çıkarıyordu bir nevi bedene tam oturmamış gibi. Serçe parmağımın denk geldiği mouse yüzeyi oynama yapıyordu. Bende iade etmek zorunda kaldım.
Şu an ise mouse arayışı içerisindeyim. Lakin çok bilgim yok onu da tavsiye üzerine almıştım.
Mouse'tan beklentilerim.
1- El ve bilek sağlığımı kötü etkileyecek hiçbir mouse kullanmak istemem. Kesinlikle elim rahat olmalı.
2- Uzun ömürlü olması.
3- Yukarıda yazdığım şikayet delikli mouseların birçoğunda oluyormuş yurt dışı sitelerinden bunu araştırdım. Hafifliğinden ötürü tabakalar kayabiliyormuş mouse sert tutulduğunda.
Bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.
Teşekkürler forum!

El ve bileğinizin, bir mouse kullanırken rahat olması tamamen subjektif bir konu. Bir kişinin rahat ettiği mouse ile, diğer bir kişi rahatsız olabilir.
Benim parmaklarım çok uzun değil, iri elim var, en beklenmedik mouse, en rahat ettiğim mouse oldu misal. Claw/Fingertip arası kullanıyorum. Razer Viper Mini aşırı memnun ediyor beni, diğer mouse'u arkadaşım aldı, gittim bir tane daha aldım rahat edemeyip. Üstelik belirttiğiniz bütçenin çok altında satılıyor, indirim denk gelirse yedek mouse olarak bile alınabilir.

Bence bir mağazaya gidip deneyin şansınız varsa, ona göre seçin mouse.

El ve bileğinizin, bir mouse kullanırken rahat olması tamamen subjektif bir konu. Bir kişinin rahat ettiği mouse ile, diğer bir kişi rahatsız olabilir.
Benim parmaklarım çok uzun değil, iri elim var, en beklenmedik mouse, en rahat ettiğim mouse oldu misal. Claw/Fingertip arası kullanıyorum. Razer Viper Mini aşırı memnun ediyor beni, diğer mouse'u arkadaşım aldı, gittim bir tane daha aldım rahat edemeyip. Üstelik belirttiğiniz bütçenin çok altında satılıyor, indirim denk gelirse yedek mouse olarak bile alınabilir.

Bence bir mağazaya gidip deneyin şansınız varsa, ona göre seçin mouse.
Ben de Razer Viper Mini kullanıyorum. Dediğiniz gibi gayet güzel.

Arkadaşlar FPS oyunları oynuyorum işte genel olarak CS-Valorant-CoD gibi.
Model D satın aldım mouse baştan aşağı ben Premium'um diyor lakin aldığım mousun sağ cephesi içeriye doğru baskı aldığında Click sesi çıkarıyordu bir nevi bedene tam oturmamış gibi. Serçe parmağımın denk geldiği mouse yüzeyi oynama yapıyordu. Bende iade etmek zorunda kaldım.
Şu an ise mouse arayışı içerisindeyim. Lakin çok bilgim yok onu da tavsiye üzerine almıştım.
Mouse'tan beklentilerim.
1- El ve bilek sağlığımı kötü etkileyecek hiçbir mouse kullanmak istemem. Kesinlikle elim rahat olmalı.
2- Uzun ömürlü olması.
3- Yukarıda yazdığım şikayet delikli mouseların birçoğunda oluyormuş yurt dışı sitelerinden bunu araştırdım. Hafifliğinden ötürü tabakalar kayabiliyormuş mouse sert tutulduğunda.
Bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.
Teşekkürler forum!
Tutuş şekliniz nedir?

Razer Deathadder V2.
Ben de kesinlikle bunu öneririm.

Elini masaya koyduğunda avucunun içi hafif boşluk olur bükük durur ya parmaklar. İşte tam o boşluğa oturan ve muazzam bir rahatlık sunan tüm özellikleriyle de üst düzey bir mouse. Ben daha önce hep simetrik ve orta boyda fare kullanırdım. Buna geçince aim vs. daha iyi oldu. Kablosu çok hafif ve rahat. yazılım ile de çok rahat ayarlamalar yapabiliyorsun. Boyut oılarak da karşılaştıraiblmen için bir foroğraf daha atıyorum.

Fiyatı da 400-500 TL arasında dolaşıyor.

bonus-6.jpg

2022-03-24 14.42.40.jpg

1653562082424.png

Elinize uyarsa Deathadder V2 veya Basilisk V2 öneririm. Basilisk V2 en ergonomiği. Deathadder V2 de ergonomik tabi ki.
İncelemelerim:

Geri
Yukarı