700 TL klavye önerisi

Xeon

Kilopat
Makaleler
1
Dizüstü bilgisayarımı monitöre bağlayıp kullanmak istiyorum, bu yüzden oyun oynarken ya da uzun yazılar yazmam gerektiğinde rahatsız etmeyecek bir klavyeye ihtiyacım var. Bütçem maksimum 700-800 TL civarı olabilir. Araştırmalarım sonucunda birkaç model buldum:

1- SteelSeries Apex 3
2- Cooler Master CK530 V2 TKL
3- Razer Blackwidow
4- Dell Alienware Advanced AW568

Apex 3 dışındakiler mekanik. Cooler Master TTC, Razer kendi ürettiği Green ve Dell de Kailh Brown switch kullanmış. Klavyeyi gece saatlerinde de kullanacağım için aşırı sesli bir klavye olmamasını istiyorum. Bu modeller dışında tavsiyeleriniz varsa bekliyorum, şimdiden teşekkürler 😊

Red ve Brown seçenekleri var:

Özellikleri iyi duruyor fakat tasarımı pek hoşuma gitmedi, benim yazdıklarım arasında siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
Bunada bakabilirsin
Markayı daha önce hiç duymamıştım, yeni bir marka mı yoksa Türkiye pazarına yeni mi girdi? Ayrıca "modüler" klavye olarak gösteriliyor. Modüler klavye ne oluyor tam olarak?

Özellikleri iyi duruyor fakat tasarımı pek hoşuma gitmedi, benim yazdıklarım arasında siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?
Muhtemelen CK530 veya Blackwidow. K3 gayet güzel bir klavye aslında neresi hoşunuza gitmedi anlamadım.

İki model daha buldum belki beğenirsiniz:

TKL düşünür müsün? TR layout olmak zorunda mı?
Kendi koyduğum modeller arasında Cooler Master model TKL bir model, o kadar ihtiyacım yok sayı tuşlarına o yüzden sorun olmaz. Türkçe karakterler de olmak zorunda değil fakat enter tuşunun büyük olmasını istiyorum.
CK530 V2 için Reddit ve bazı yerlerde kullandığı TTC switchlerin sorun çıkardığını okudum. O yüzden emin olamadım yoksa çok sevdim tasarımını TKL olmasını.
Muhtemelen CK530 veya Blackwidow. K3 gayet güzel bir klavye aslında neresi hoşunuza gitmedi anlamadım.

İki model daha buldum belki beğenirsiniz:

Blackwidow V3 güzelmiş, kullandığı Green switchler aşırı ses çıkarır mı acaba?

Son düzenleme:
Kendi koyduğum modeller arasında Cooler Master model TKL bir model, o kadar ihtiyacım yok sayı tuşlarına o yüzden sorun olmaz. Türkçe karakterler de olmak zorunda değil fakat enter tuşunun büyük olmasını istiyorum.
CK530 V2 için Reddit ve bazı yerlerde kullandığı TTC switchlerin sorun çıkardığını okudum. O yüzden emin olamadım yoksa çok sevdim tasarımını TKL olmasını.

Blackwidow V3 güzelmiş, kullandığı Green switchler aşırı ses çıkarır mı acaba?
Evet çıkarır.
Büyük enter tuşuna sahip pek bir önerim yok ancak küçük enter tuşunu kabul edersen bir kaç model önerebilirim.

Geek Özelleştirilmiş SK64S 64 Tuşları Mekanik Oyun Klavye NKRO bluetooth 5.1 Type-C Çift Modlu RGB Arka Işık PBT Keycaps Gateron Optik Anahtarı Klavye

%80 değil ancak ok tuşları bulunduruyor. Optik switch kullanıyor ve hot-swappable. Red, Brown ve Black seçeneği var ve Black switch Red switche göre çok daha sessiz.

Bu model var bir de ancak pek bir bilgim yok bu ürün hakkında.
%60 düşünürsen 1-2 önerim daha olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı