700 TL'ye bilgisayar masası önerisi

markosben

Hectopat
Makaleler
2
2 tane 24 inç monitör ve 1 kasa koyacağım. Sizce nasıl bir masa almalıyım? Var mı önerileriniz? Düz olsun çekmece vs. istemiyorum. Bütçe 600-700 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masa alıp tek ölçüde kalmayın bence. Masa eşeği yazın google'a. Çıkan görseldeki ayaklardan 2 tane alın. Sonra da masayı nereye kurmak isterseniz, ölçü ve renk tamamen zevkinize kalmış. Üstüne tahta kestirip koyun. Yapı marketlerde, ikea'da yada her hangi bir marangozdan bile istediğiniz tahtayı alıp koyarsınız. Bitti.
Benim evde pc masam ve yemek masam bu şekilde. Yemek masasını bile eşekli aldığım için terasa da çıkarmam rahat, ev içinde de kullanmam rahat oluyor.
Diyelim ki ileri de daha farklı ölçüde bilgisayar masası istediniz, eşek ayaklar aynı şekilde kullanmaya devam. Üstüne tahta alın yeterli.

Örnek olarak resimdeki gibi masa alın.

Dosya Ekleri

• esek.jpg
    esek.jpg
    12,6 KB · Görüntüleme: 48
60 cm belki dar kalabilir. benim farkettiğim şey masayı güzel ve kullanışlı yapan şey boyu değil, eni. Eğer yeriniz varsa 75 cm lerde tutun eni. Monitörler de çok yakınınızda olmaz. 2 monitör kullanacağınız için size yana bakış açısı da lazım. Bunu da değerlendirin.

60 cm belki dar kalabilir. benim farkettiğim şey masayı güzel ve kullanışlı yapan şey boyu değil, genişliği. Eğer yeriniz varsa 75 cm lerde tutun genişliği. Monitörler de çok yakınınızda olmaz. 2 monitör kullanacağınız için size yana bakış açısı da lazım. Bunu da değerlendirin.
Aslında en iyisi marangoza gidip yaptırmak ama bilemiyorum, en azından görerek almış olurum.

Bu tip şeyler için marangoza ihtiyaç yok. Onlarda bazen fiyat konusunda çok uçuyorlar. Siz bence yapı marketleri bir gezin. Oralarda da hazır masalar var. Bauhouse, koçtaş gezin. Hem fikir olur, hem de belki orada göreceğiniz farklı şeyler başka fikirlerde verir. Belki orada rengi hoşuna giden masa tahtası görürsün, ona ayak satın alırsın sadece. Ayaklarda ayrı satılıyor orada. Eve getirir vidalarsın. Bunlar hep basit şeyler. Hazır masalardan da satın alsanız evde kendiniz birleştireceksiniz. Üşenmeyin, gezin dolaşın. Aklıma gelmişken monitör altı için monitör yükselticileri bile inceleyin. 60 cm masa kullanacaksanız masayı daha kullanışlı hale getirir.

Geri
Yukarı