700 TL'ye i3-2100 sisteme parça önerisi

Dush

Decapat
Daha fazla  
Sistemim şu şekilde:
  • Intel i3-2100 3.1GHz
  • DDR3 8 GB RAM.
  • ASUS GT630 2 GB.
  • 320GB HDD.
  • Gigabyte ZA68p DS3 (rev1.0)

Kulaklığım yok, zamanında sistem toplarken param yetmemişti bu yüzden önceden aldığım hoparlör ile geçiniyorum. (FPS oyunları oynuyorum arada, büyük dezavantaj oluyor.) Sizce kulaklık mı, SSD mi, işlemci mi yoksa ekran kartı mı almalıyım? (Ekran kartı içinse 1000 TL'ye kadar çıkabilirim.)

120'lik bir SSD ile başlayabilirsiniz. Kalan para ile bulabilirseniz ikinci elden 8GB bir bellek alıp yanına takabilirsiniz. İsterseniz dediğiniz gibi kulaklık da alabilirsiniz.

Bu ikisini al.

Satıp APU alın hocam yatırım yapmayın o sisteme.

Hocam sistemim o kadar para eder mi? Yani ben ihtimal vermedim :D

120'lik bir SSD ile başlayabilirsiniz. Kalan para ile bulabilirseniz ikinci elden 8 GB bir bellek alıp yanına takabilirsiniz. İsterseniz dediğiniz gibi kulaklık da alabilirsiniz.

4+4 RAM'im hocam 8 GB yeterli değil mi düşük bir sistem için? SSD olabilir aslında çok arada kaldım ya.

Bu ikisini al.

Hocam kulaklık kötü gibi, işlemci iyi fikir düşüneceğim.

Hocam sistemim o kadar para eder mi? Yani ben ihtimal vermedim :D

1800 civarı satabilirseniz ve 1K üstüne siz koyarsanız ikinci elden bir APU toplarsınız ileriye dönük olur. @messinicocugu da ayrıca öneri versin ama benim önerim bu şekilde olur hocam. Piyasaya bakmadan yaklaşık olarak alabileceğiniz parçalar şu şekilde olur.

AMD A320 anakart: 250 TL.
R3 2200G: 1300-1500 arası.
8 GB DDR4 2400 MHz RAM: 300 TL.
500GB HDD: 100-150 TL.
Kasa PSU: 300-600 TL.

Bütçeyi biraz daha arttırmak için sisteminizi satabilirsiniz, 700 TL ile pek fazla şey yapamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı