700 TL'ye i7-10700F için soğutucu tavsiyesi

Hocam tam mesaj atıcam yenisi geliyor ilk attığın 210TL lik baya ucuz 6 bakır boruya göre ben bunları bi değerlendiriyim hocam hepinize sağolun iyi akşamlar

Hocam tam mesaj atacağım yenisi geliyor ilk attığın 210TL'lik bayağı ucuz 6 bakır boruya göre ben bunları bir değerlendiriyim hocam hepinize sağ olun iyi akşamlar.

Onun sebebi standart 120mm değil 80mm fanlara sahip olması, yüksekliği de düşük zaten; 135mm yüksekliği var sadece.

PC kasanızı paylaşır mısınız?( Boyutlarını öğrenmemiz gerekiyor, Max kaç cm destekliyor) Bence kullandığınız işlemcinin soğutucuya ihtiyacı yok ama tercih size kalmış tabii. @Sir Benjamin 'nin paylaştığı soğutucuyu almak daha mantıklı.

Bence kullandığınız işlemcinin soğutucuya ihtiyacı yok ama tercih size kalmış tabii.

Biraz var, TDP'sine aldanmayın. Yük altında sucuk pişirir :D

2 ay kadar 10700 kullanmıştım stok soğutucu ile 80 dereceyi görmüştüm maksimum (yanlış hatırlamıyorsam) bence Intel için problem edilecek bir sıcaklık değil.

80 derece yüksektir masaüstü standartları için, stres testinde mi bu dereceyi gördün yoksa oyun esnasında mı?

80 derece yüksektir masaüstü standartları için, stres testinde mi bu dereceyi gördün yoksa oyun esnasında mı?
Prime95 testinde gördüm herhangi bir oyun oynarken veya program kullanırken bu kadar yüksek sıcaklıklara çıkmıyor zaten, standartlar için yüksek fakat test harici işlemci 50 - 65 civarında geziniyor problem edilecek bir şey değil dememin sebebi budur. K serisi haricinde (i9 hakkında bilgim yok) bence soğutucu gereksiz.

Attıkların alınmaz bunlar almanız mantıklı olur bence.

Prime95 testinde gördüm herhangi bir oyun oynarken veya program kullanırken bu kadar yüksek sıcaklıklara çıkmıyor zaten, standartlar için yüksek fakat test harici işlemci 50 - 65 civarında geziniyor problem edilecek bir şey değil dememin sebebi budur. K serisi haricinde (i9 hakkında bilgim yok) bence soğutucu gereksiz.

Stok soğutucu için başarılı sayılır, GHz değerleri sabit mi? GHz'in sabit ise ondan kaynaklı da olabilir bu serinlik.

Geri
Yukarı