700 TL'ye müzik için Bluetooth kulaklık önerisi

thehelloworld

Centipat
Şu an Redmi Airdots S kullanıyorum ancak eskimeye başladı ve müzik zevki olarak tatmin etmiyor. Olabildiğince kaliteli müzik dinlemek amacıyla yeni bir kulaklık almak istiyorum (mikrofon, ANC, ENC gibi özelliklerin kalitesi kötü olsa veya hiç olmasa da olur, yeter ki müzik kaliesi olarak tatmin etsin) ancak model fazlalığı sebebiyle ve ürünlere yapılan olumlu/olumsuz yorumların çokluğu sebebiyle kafam çok karıştı, bu konuda size danışmaya karar verdim. Bütçem 500-700 TL civarı, aklımda:

-Edifier X3
-Edifier X3s
-Haylou W1
-Anker Soundcore R100
-JBL Wave 100
-Taotronics SoundLiberty 97
-Qcy T18
-KZ S1D
-Soundpeats Air 3 (Silikonsuz bir kulaklık ama 14,2 mm sürücüleri ve diğer özellikleri ile kafamı çeliyor, normalde müzik için silikonlu kulaklıklar daha iyi diye biliyorum ancak kağıt üstünde Air 3 de iyi duruyor.)

Modelleri var. Telefonum aptX teknolojisini destekliyor almışken aptX destekli bir şey olsun diye düşünüyorum ama ses kalitesi iyiyse aptX olmaması çok da önemli değil. Sizce hangisini alayım veya önerdiğiniz başka bir model var mı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seviyedeki kulaklıklarda Codec farkını aşırı hissetmezsiniz bence.

Öncelikle söyleyeyim Edifier ve KZ olanları hiç bilmiyorum.

Air3 gerçekten güzel sese sahip fakat slikonsuz olduğu için dış sesi iyi kesemeyebilir.

R100 tizlerde berbat fakqt basları fiyatının üstünde.

T18'i de deneyemedim fakat yorumları güzel. Daha önce önerdiğim de oldu.

Taotronics de düzgün bir kulaklık. Bu markanın kötü ürününe denk gelmedim daha. Bu kulaklıkta aptX farkını hissedenler olmuş. Tavsiyem bunu almanız.

Oppo almayın ne alırsanız alın.
Hangi kulaklığında ne sorun yaşadınız?

Air3 gerçekten güzel sese sahip fakat slikonsuz olduğu için dış sesi iyi kesemeyebilir.

Taotronics de düzgün bir kulaklık. Bu markanın kötü ürününe denk gelmedim daha. Bu kulaklıkta aptX farkını hissedenler olmuş. Tavsiyem bunu almanız.

W32 modelinde ve Oppo beni mağdur etti. Şimdi tüketici hakem heyetine gideceğim. Müşteri hizmetleri yok. Arızalı ve eski fiyatını veriyorlar.

Hocam öncelikle teşekkür ediyorum. Güncel bir gelişme daha oldu, Amazon üzerinden kupon ile Jabra Elite 2'yi 760 TL'ye alabiliyorum. Jabra Elite 2 hakkında bilginiz var mı? Aynı şekilde JBL 560BT'de 760 TL'ye geliyor listeme bu 2 kulaklığı da dahil ettim. Hatta yazarken aklıma geldi Çiçeksepeti üzerinde bir satıcı Soundpeats H2 modelini 700 TL'ye satıyor bunu da alabilirim, bu 3 kulaklık hakkında bir fikriniz var mı sizce almaya değer mi?

Sanırım Soundpeats Air 3 Deluxe HS adlı modeli alacağım, Amazon'da kupon ile 720 TL'ye mal edebiliyorum. Kulaklığın LDAC desteği varmış. Aynı zamanda telefonumda da LDAC desteği var. Kulaklık sorun çıkarsa dahi Amazon üzerinden alacağım için çok sorun olmaz diye düşünüyorum ama umarm yanılmam. Bu kulaklık hakkında sa görüşlerinizi alabilir miyim sizce nasıl olur?

Son düzenleme:
Hocam öncelikle teşekkür ediyorum. Güncel bir gelişme daha oldu, Amazon üzerinden kupon ile Jabra Elite 2'yi 760 TL'ye alabiliyorum. Jabra Elite 2 hakkında bilginiz var mı? Aynı şekilde JBL 560BT'de 760 TL'ye geliyor listeme bu 2 kulaklığı da dahil ettim. Hatta yazarken aklıma geldi Çiçeksepeti üzerinde bir satıcı Soundpeats H2 modelini 700 TL'ye satıyor bunu da alabilirim, bu 3 kulaklık hakkında bir fikriniz var mı sizce almaya değer mi?

Sanırım Soundpeats Air 3 Deluxe HS adlı modeli alacağım, Amazon'da kupon ile 720 TL'ye mal edebiliyorum. Kulaklığın LDAC desteği varmış. Aynı zamanda telefonumda da LDAC desteği var. Kulaklık sorun çıkarsa dahi Amazon üzerinden alacağım için çok sorun olmaz diye düşünüyorum ama umarm yanılmam. Bu kulaklık hakkında sa görüşlerinizi alabilir miyim sizce nasıl olur?
Air 3 Deluxe modeli bildiğim kadarıyla Air 3 serisinde en iyi sesi veren kulaklık. LDAC desteği ne derece etkili bilmiyorum ama LDAC'nin kaliteyi değiştireceğine inanıyorum. Codec kısmını dahil etmesek bile iyi sesi var.

Air 3 Deluxe modeli bildiğim kadarıyla Air 3 serisinde en iyi sesi veren kulaklık. LDAC desteği ne derece etkili bilmiyorum ama LDAC'nin kaliteyi değiştireceğine inanıyorum. Codec kısmını dahil etmesek bile iyi sesi var.
Son durum olarak Air 3 Deluxe HS aldım yardımlarınız ve görüşleriniz için tekrardan teşekkür ederim.
-Yorumlarda fazla olumsuz yorum yoktu.
-Tiz ve vokallerin iyi olduğu ancak basın tatmin etmeyebileceği yazıyordu.
-Kulaklıkta bir sorun çıkması dahilinde başımın fazla ağrıması için Amazon'dan almak istiyordum bu ürün de oradan denk geldi, başka bir yere bakmak istemedim.
-Fiyatın uyguna gelmesi (300-400 TL daha uyguna geldi)
-LDAC'ın 990 kbps ses kalitesini desteklemesi.
Bu gibi sebepler yüzünden tercih ettim.
Muadil güzel modeller vardı fakat yorumlarda kısa vadede bozulma sorunları, malzeme kalitesizliği, ses kalitesinin yetersizliği gibi pek çok yorum yazılıydı. YouTube incelemeleri yanıltıcı olabiliyor, kulaklık araştıran arkadaşların dikkatine. Ürün yorumlarını düşükten yükseğe sıralama modunda okumanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı