7000-7500 TL sistem toplama

Bütçe
7000-7500
Overclock yapmayı planlıyorum 3600x alırsam. Bu arada sistemi toparladığınız için de teşekkür ederim. Bir de kutulu ve kutusuz işlemci arasındaki farkı benim için açıklayabilirseniz çok sevinirim
200'den 1200'e kadar soğutucular var:
Ram 2x8 olacak. 7715TL.
ekran kartını bununla değiştirmenin ramler için daha iyi olacağını düşünüyorum

Son düzenleme:
Evet anakartı onla değiştirirsen OC yaparak RAM'leri 3600MHz olarak kullanabilirsin. İşlemciye OC yapacaksanız anakartı da biraz yükseltmek daha iyi olur fakat bütçeyi biraz aşmalısınız. RAM'i 8 GB alıp anakartı yükseltebilirsiniz yakın zamanda da 8 GB RAM eklersiniz. Bu arada eğer işlemciye OC yapacaksanız biraz daha para biriktirip üst düzey bir şey alın. Bunun gibi.

Tray işlemci alırsanız içinden fan çıkmaz.
O anakartla fazla OC yapamazsınız. Ayrıca bütçeniz için M.2 SSD fazla kaçar.Bu güzel ve önerilen bir SSD'dir.

Anakart ve işlemciyi dediğiniz gibi değiştirdim fakat sanki bu durumunda hazır sistemleri özelleştirmek daha ucuza geleck gibi duruyor ve bütçemi aşıyor. Sanırım bana intel yolu göründü. Veya bu sisteme 3600 ve m.2 ssd takıp devam edeceğim.

İşler biraz karıştı. Şöyle diyeyim:
Eğer OC yapılmayacaksa ve düşük bütçede kalınmak isteniyorsa: Intel. (7300)
Eğer az derecede OC yapılacaksa: Önerdiğim sistem + ileride 150-250TL soğutucu.(7700)
Eğer ortalamanın üstünde OC yapılacaksa: Önerdiğim sistem, iyi bir anakart+iyi bir soğutucu.(8000)
Not: Soğutucular fiyatlara dahil değil.

İşlemciyi Ryzen 3600 ile değişitirp anakartı B450 S2H ile değiştirin gerisine gerek yok.
Bu anakart ile az da olsa overclock yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı