7000-8000 TL arası laptop önerisi

Ekran kartının Max-Q olma yüzdesi nedir?
Maalesef Max-Q yok. Kucakta 2-3 saat dursa ağrıtacak cinsten fakat bence dezavantaj değil.

Laptop RAM' i sonradan eklenebilir. Aynı şey SSD için geçerli.

Gaming laptop alırken mutlaka değiştirilemeyen parçalara yönelin.
Bu imkansız işte. Laptoplar ince işçilik istiyor. Sıradan bir klavye değişimi için 3 adamın aynı anda çalıştığını gördüm, birde RAM ve SSD gibi kritik yerlerde olan, hayati parçaları düşün. Bir de şu var, zibilyon tane insandan duydum, en son bende tecrübe ettim ki laptop açılınca bir daha eski performansına ulaşamıyor. Yavaşlıyor, açılma süresi çok fazla artıyor. Ne gerek var ki yani?

Bütçeye uygun bu modeli alabilirsiniz. Kronik sorunları yok ve uzun seneler sorunsuz kullanılacak bir laptop.

Ama aynı fiyata ABRA A5'lerde 10.nesil i5 ve GTX1650Ti ekran kartı bulunuyor. O yüzden monster çok daha mantıklı geliyor ? Siz ne düşünüyorsunuz ?

Tercih sizindir.

Gerçekten kafam muazzam karıştı. Kimisi markaya çok iyi derken kimisi berbat diyor. Ortasını söyleyen yok. Bu fiyatlara aynı bilgisayarlar GTX1650 kullanırken Monster'larda GTX1650Ti olması dikkatimi çekti. Performans olarak çok daha iyi gibi duruyor ama alınır mı ? Alsam hata mı yapmış olurum orasını bilemiyorum.
Tercih sizindir.

Siz olsanız maksimum 7.800 desek ne alırdınız ?

Tercih sizindir.

Teknoloji şans meselesi. Casper'ın namı diğer şöhretini bilirsiniz. Herkes kötü diyor fakat ben 10 sene Casper kullanan gördüm. Dolayısıyla marka ile alakası yok bunların, Monster'da sıkıntılı çıkar, Asus'da çıkar, Casper'da çıkar. Çok olağan şeyler bunlar. Sırf ismi iyi geçiyor, şöhreti var diye daha düşük modelli bilgisayar almak ahmaklık olur.
Gerçekten kafam muazzam karıştı. Kimisi markaya çok iyi derken kimisi berbat diyor. Ortasını söyleyen yok. Bu fiyatlara aynı bilgisayarlar GTX1650 kullanırken Monster'larda GTX1650Ti olması dikkatimi çekti. Performans olarak çok daha iyi gibi duruyor ama alınır mı ? Alsam hata mı yapmış olurum orasını bilemiyorum.

Siz olsanız maksimum 7.800 desek ne alırdınız ?
Kişisel görüşüm tükenmiş olmasaydı benim önerdiğim bilgisayarı kaçırmamanızdı fakat tükenmiş. Bekleyebilirsiniz fakat bence beklemeyin, dolarla olduğundan çok hareketli bir piyasa. Diğer seçenekler de @Jularia arkadaşın aksine sizin de dediğiniz gibi o fiyata daha yüksek donanımlı Monster alın.

Teknoloji şans meselesi. Casper'ın namı diğer şöhretini bilirsiniz. Herkes kötü diyor fakat ben 10 sene Casper kullanan gördüm. Dolayısıyla marka ile alakası yok bunların, Monster'da sıkıntılı çıkar, Asus'da çıkar, Casper'da çıkar. Çok olağan şeyler bunlar. Sırf ismi iyi geçiyor, şöhreti var diye daha düşük modelli bilgisayar almak ahmaklık olur.
Kesinlikle haklısınız

Yeni konular

Geri
Yukarı