7000-8000 TL laptop önerisi

Rasmon

Hectopat
1 haftadır genel kullanım-iş için bir notebook almak istiyorum ve bu yönde bildiğimiz sitelerdeki modeller ve fiyatları araştırdım.

Bütçem 7000-8000 TL arasında. Bu aralıkta ilk olarak paramın GTX 1050 Ti'lı modellere yeteceğini düşünmüştüm ancak daha sonrasında gördüm ki fiyatlar o kadar farklılık gösteriyor ki aslında bu rakamlara 1060'lı modellerin alınabileceğini gördüm.

Ancak Vatan'ın fiyatları zaten indirimsiz durumda +1000 +1500 TL gibi. İndirim yaptıklarında ise diğer sitelerdeki fiyata düşüyor.

Hepsiburada'da bile Vatan gece indirimi yaptığında habersizce fiyatlarında %42 indirime kadar düştüğünü gördüm.

Bu sebeple mevcut durumda alamaz oldum zira seçtiğim ürün 7.500 TL'lik bir ürünken, yorumlarında "bu ürünü 6200'e aldım" gibi yorumlar var. Bu sebeple iyice kilitlendim :)

Öncelikli tercihim MSI ve ASUS. Dell, Lenovo gibi markaların kasalarını beğenmedim. Bu sebeple fiyatını hak edecek mevcut durumda alabileceğim bir model önerir misiniz? Bu fiyat değişkenliğinde sitelere güvenim kalmadı.

NVIDIA'nın yeni nesil ekran kartlarını duyuracağını duydum. Beklemek mantıklı mı? Ve 23 Nisan için siteler ekstra indirim yapacak mıdır? Teşekkürler.

Genel taleplerim 16 GB RAM, 128-256 GB SSD, 1 TB HDD, 7700HQ, GTX 1060 ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence monster tulpar t5 v16.1 almalısın.İçinde gtx 1070 var 16gb ram var.İntel core i7700hq işlemcisi var.Monsterın kendi sitesinden bakabilirsin istiyorsan özelliklerini değistirebilirsin mesela 16 gb ram yerine 32 gb ram amabilirsin ya da normal klavye yerine mekanik olarak değiştirebilirsin şuanki fiyati 7000TL oyunlarda da yüksek fps alıyor

GE serilerinin daha iyi olduğunu duydum. MSI GE63VR 7RE(Raider)-070XTR modeli nakit 7.300 gibi bir fiyata geliyor. Daha hesaplı. Bir yandan kur yükseliyor, diğer taraftan da 23 nisan indiriminde bu modellerin fiyatının düşme olasılığı var mıdır bunu düşünüyorum.
Bence monster tulpar t5 v16.1 almalısın.İçinde gtx 1070 var 16gb ram var.İntel core i7700hq işlemcisi var.Monsterın kendi sitesinden bakabilirsin istiyorsan özelliklerini değistirebilirsin mesela 16 gb ram yerine 32 gb ram amabilirsin ya da normal klavye yerine mekanik olarak değiştirebilirsin şuanki fiyati 7000TL oyunlarda da yüksek fps alıyor

Açıkçası Monster'ların kasa tasarımını beğenmiyorum. MSI ve Asus'un kasaları hoşuma gitti.

GE serilerinin daha iyi olduğunu duydum. MSI GE63VR 7RE(Raider)-070XTR modeli nakit 7.300 gibi bir fiyata geliyor. Daha hesaplı. Bir yandan kur yükseliyor, diğer taraftan da 23 nisan indiriminde bu modellerin fiyatının düşme olasılığı var mıdır bunu düşünüyorum.

Açıkçası Monster'ların kasa tasarımını beğenmiyorum. MSI ve Asus'un kasaları hoşuma gitti.

2 ay öncesine kadar bende o modeli almayı düşünüyordum fakat mantıklı değil. Ekran kartı 1070 fakat ekranı 120 değil 60 HZ, g-sync de yok ek olarak. Böyle bir ekran kartını kullanmanın çok mantığı yok 60 FPS den fazlasını göremedikçe.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı