7000-8000 TL'ye Sistem Tavsiyesi

Mustafaydın

Hectopat
Daha fazla  
S.a arkadaşlar. Belirttiğim üzere bu fiyata PC toplayacağım inş. (Monitör dahil.) Tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Topladıktan sonra resim ve testleri de paylaşacağım. Bu fiyatta toplamak isteyen diğer forum üyelerine de kolaylık sağlasın. Hayırlı akşamlar, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
upload_2015-3-15_23-40-41.png

İsterseniz ekran kartını 970 alıp diğer bileşenleri (ram, ssd yada 1ms monitör) alabilirsiniz.
Önemli not: Eğer hayali sistem toplama gibi bir şey ise ceza alacağınızı belirtmek istiyorum. Gördüğüm kadarıyla ilk ziyaretiniz.

Ceza mi?

Vay be ben de ayni sistem sahibiyim. Sadece 120GB SSD var 240 yerine. O kadar para harcamisim. Bende 3000'e topladim saniyordum.

Eki Görüntüle 56683
İsterseniz ekran kartını 970 alıp diğer bileşenleri (ram, ssd yada 1ms monitör) alabilirsiniz.
Önemli not: Eğer hayali sistem toplama gibi bir şey ise ceza alacağınızı belirtmek istiyorum. Gördüğüm kadarıyla ilk ziyaretiniz.
Dostum 2 anakart koymuşsun yanlışlıkla sanırım?

S.a arkadaşlar. Belirttiğim üzere bu fiyata PC toplayacağım inş. (Monitör dahil.) Tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Topladıktan sonra resim ve testleri de paylaşacağım. Bu fiyatta toplamak isteyen diğer forum üyelerine de kolaylık sağlasın. Hayırlı akşamlar, iyi forumlar.
Dostum bilgisayar ne yapmak için istiyorsun? Render yapıcak mısın?

X99 topladığında monitör, SSD, Harddisk gibi bileşenlerden kısılacak ve getirdiği tek artı işlemci gücü olacak. Render yapıp yapılmayacağı belirtilmemiş. Bence Z97 toplanabilir, render yapılacaksa da X99 toplanmalı.

X99 topladığında monitör, SSD, Harddisk gibi bileşenlerden kısılacak ve getirdiği tek artı işlemci gücü olacak. Render yapıp yapılmayacağı belirtilmemiş. Bence Z97 toplanabilir, render yapılacaksa da X99 toplanmalı.
8000TL'nin hakkını anca X99 yonga seti verir. Anakartlarının bileşenleri ve özellikleri Z97'den daha iyi. Enthusiast sınıfı oldu için kaliteden ödün verilmez. Ayrıca geleceğe yönelik harika bir yatırım.
SSD'yi 240GB alması daha mantıklı. Daha sonra istediği kadar alıp arttırabilir. Sonuçta zamanla fiyatı düşen ve kalitesi artan bir donanım. Harddisk ise 2TB gayet yeterli. Arta kalan parayla da harika bir monitör alınabileceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı