7000-9000 TL arası laptop onerılerı

krall43557

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 7000-9000 TL arasında 16 GB RAM'li, güzel bir ekran kartlı bir laptop istiyorum. Oyun da oynayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden HP'ye bulaşmaması gerektiğini sorabilir miyim?
Önerim: www.akakce.com/siparis/?p=904283093&ref=akakce&v=1.49.7
1660Ti gibi bir alternatif varken kesinlikle 1650Ti almanızı önermem. Arada %50 gibi ciddi bir performans farkı var.
Takviye edilecek ram: Corsair Vengeance CMSX8GX4M1A2400C16 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 Ram Fiyatları ve Özellikleri

Son düzenleme:
Isınma ve gereğinden pahalı
Hayır, diğer modellere nispeten daha ucuz. Hayır, muadil modellerden daha çok ısınmıyor.
HP'nin 2019 Sonrasında çıkan Pavilion modelleri için kalite bakımından hiçbir kusuru yoktur. Bizzat Acer, Lenovo gibi muadil modellerin (aynı fiyat skalasında) içinine bakıp kıyasladığımda soğutma sistemi açısından HP'nin önde olduğunu ya da yakın olduğunu kasa malzeme kalitesi açısından da oldukça benzer olduğunu gözlemledim. Bu araştırmayı yapmamdaki amaç kendime laptop bakıyor olmamdı. Bunun gözlemlerim üzerine HP laptopta karar kıldım ve aldım. Sıcaklık ölçümleri vs. sonrasında Youtube sıcaklık testleriyle de kıyasladığımda benzer sıcaklıklar gördüm. Bu kadar net konuşmamın nedeni HP laptopların 2019'dan sonraki Pavilion kasalarının aynı olması.
Ek Link: MSI ve HP Kıyaslaması (Sıcaklık kısmına bakın)
csm_MG_5640_795c4ac540.jpg

HP Overall Temp Point = 92%
csm_nitro5_18_61f0d1dd1d.jpg

Acer Overall Temp Point = 90%
Wartung_2.jpg

Lenovo Overall Temp Point = 89%
Önceki mesajlarımdan alıntıdır. Sonuçların hepsi notebookcheck-tr.com'dan alınmıştır. Daha detaylı karşılaştırma için bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı