7000-9000 TL arası laptop onerılerı

Yav kardeşim yaşının küçük olduğunu şimdi fark ettim. Bu nasıl bir mantık 😁 Hepsinde de 2 adet fan var. Soğutma sistemi ekran görüntülerinde gözüküyor. Lenovo'daki ısıtma sistemi HP'den daha kötü. Sen sorun yaşadığın için bunları yazıyorsun ama diyiver hele hangi modelleri kullandın da sorun yaşadın? Modelleri bir yaz da bakayım kalitesi neymiş.

Abicim yaş ile ne alakası var ki, kullandığımız modeller de sıkıntı yaşadık. Çevrem de bayağı sorun yaşamıştı. Sırf bir laptopun anakartının ne kadar MHz desteklediğini öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradım, 51 dakika 42 saniye hatta tuttular. Hizmeti sıkıntılı olan bir marka zaten sıkıntılıdır.
Kullandığım modeller:
-HP 255 G7(Ryzen 3 3200U)=En berbatı bu idi sanırım. Isınmamı dersin, FPS kaybı mı dersin... Her şey bu illette oldu.
-HP 15-DW1009NT(i5 10210U)=Bunda öyle fazla sorun yaşamadım, ama müşteri hizmetleri ve ısınma ile beni biraz sıkmıştı.
-HP 250 G7(i7 1065G7)=G7 serisi benim için bitmişti fakat yeniden kullanayım dedim, işlemcisine tek güvenirim bu laptopun, onun dışında yine vasat benim için.

Daha nedenler var fakat uzun tutmak istemedim. Laptoptan anlayan HP kullanılmaz der, sizin kararınız...

Abicim yaş ile ne alakası var ki, kullandığımız modeller de sıkıntı yaşadık. Çevrem de bayağı sorun yaşamıştı. Sırf bir laptopun anakartının ne kadar MHz desteklediğini öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradım, 51 dakika 42 saniye hatta tuttular. Hizmeti sıkıntılı olan bir marka zaten sıkıntılıdır.
Kullandığım modeller:
-HP 255 G7(Ryzen 3 3200U)=En berbatı bu idi sanırım. Isınmamı dersin, FPS kaybı mı dersin... Her şey bu illette oldu.
-HP 15-DW1009NT(i5 10210U)=Bunda öyle fazla sorun yaşamadım, ama müşteri hizmetleri ve ısınma ile beni biraz sıkmıştı.
-HP 250 G7(i7 1065G7)=G7 serisi benim için bitmişti fakat yeniden kullanayım dedim, işlemcisine tek güvenirim bu laptopun, onun dışında yine vasat benim için.

Daha nedenler var fakat uzun tutmak istemedim. Laptoptan anlayan HP kullanılmaz der, sizin kararınız...
Yaşını bilseydim yaşına uygun yazardım. Bak kardeşim yazdığın tüm kasalar düşük sınıf kasa. Amazon yorumları (+5000), notebookcheck.com, Youtube inceleme videoları, vs. Kısaca herhangi bir paltformda baktığında aşağıda ekranda gördüğün kasalarda herhangi bir ısınma, kalite sorunu olmadığını anlarsın. Benim yaptığım marka Fanboyluğu değil önyargıları kırmak. Ha müşteri hizmetleri konusunda haklı olabilirsin ben hiç deneyimlemedim. Ama dediğim gibi bu kasalarda ısınma sorunu var, Lenovoda, Acerde yok diyemezsin. Bir sürü yabancı karşılaştırma sitelerinde sıcaklık karşılaştırmaları mevcut. Yaşının küçük olmasına bağladığım bir sebepte yabancı kaynakları inceleymiyor da olabilirsin. Bu önyargı yüzünden adam 1660Ti bir ekran kartlı laptop almak varken 1650Ti'lı laptop mu alsın? Ha bu bütçede 1660Ti olan başka bir laptop bulursan atarsın linkini düzgünce karşılaştırırız hangisi daha uygunsa onu öneririz arkadaşa.
hp gaming pavilion 2019 ile ilgili görsel sonucu

Bak bu da senin söylediğin kasalardan biri, önceki yüklediğim görseldeki soğutma sistemi ile karşılaştır.
resim_2021-02-06_190204.png

Son düzenleme:
Yaşını bilseydim yaşına uygun yazardım. Bak kardeşim yazdığın tüm kasalar düşük sınıf kasa. Amazon yorumları (+5000), YouTube inceleme videoları, vs. Kısaca herhangi bir paltformda baktığında aşağıda ekranda gördüğün kasalarda herhangi bir ısınma, kalite sorunu olmadığını anlarsın. Benim yaptığım marka Fanboyluğu değil önyargıları kırmak. Ha müşteri hizmetleri konusunda haklı olabilirsin ben hiç deneyimlemedim. Ama dediğim gibi bu kasalarda ısınma sorunu var, Lenovo'da, Acer'de yok diyemezsin. Bir sürü yabancı karşılaştırma sitelerinde sıcaklık karşılaştırmaları mevcut. Yaşının küçük olmasına bağladığım bir sebepte yabancı kaynakları inceleymiyor da olabilirsin. Bu ön yargı yüzünden adam 1660 Ti bir ekran kartlı laptop almak varken 1650 Ti'lı laptop mu alsın? Ha bu bütçede 1660 Ti olan başka bir laptop bulursan atarsın linkini düzgünce karşılaştırırız hangisi daha uygunsa onu öneririz arkadaşa.
hp gaming pavilion 2019 ile ilgili görsel sonucu

Doğru söylüyorsunuz hocam, bende oldu diye herkeste olacak değil. Ancak ben HP'den kanser oldum ve kendi deneyimlerime göre konuştum ve ufak bir tartışma yaşadık, eğer kalbinizi kırdıysam özür dilerim. HP yeni nesil Gaming notebooklarında gerçekten ısınma sorununu gideriyor, umarım daha iyi olur. Ama Lenovo/Acer ısınmıyor konusuna gelecek olursak şöyle, şimdi bu iki marka zaten soğutması ile ünlü. Ayrıca Lenovo dünyanın en iyi laptop markası idi sanırım. Acer'de en iyi F/P bence. Aslında markaları karşılaştırmak yerine modelleri karşılaştırmak daha doğru olur. İyi sosyaller...

Doğru söylüyorsunuz hocam, bende oldu diye herkeste olacak değil. Ancak ben HP'den kanser oldum ve kendi deneyimlerime göre konuştum ve ufak bir tartışma yaşadık, eğer kalbinizi kırdıysam özür dilerim. HP yeni nesil Gaming notebooklarında gerçekten ısınma sorununu gideriyor, umarım daha iyi olur. Ama Lenovo/Acer ısınmıyor konusuna gelecek olursak şöyle, şimdi bu iki marka zaten soğutması ile ünlü. Ayrıca Lenovo dünyanın en iyi laptop markası idi sanırım. Acer'de en iyi F/P bence. Aslında markaları karşılaştırmak yerine modelleri karşılaştırmak daha doğru olur. İyi sosyaller...
Ortak düşünceye varabildiğimize sevindim dostum. Senin de dediğin gibi de her zaman marka değil model odaklı bakmak gerek. Sana da iyi sosyaller.

Ortak düşünceye varabildiğimize sevindim dostum. Senin de dediğin gibi de her zaman marka değil model odaklı bakmak gerek. Sana da iyi sosyaller.

Bende. Aslında böyle bazı konularda kavgasız tartışmayı severim, ama baktım uzayacak ve haklısınız ortak kararı bulalım dedim. Tofaş ile Ferrari'yi karşılaştırırsak Ferrari kesin ve net, ama son model Tofaş ve ilk model Ferrari'yi karşılaştırırsak sonuç Tofaş olur. Laptoplardan anlıyor iseniz yakında bir rehber yapacağım, yardım ederseniz sevinirim.

Bende. Aslında böyle bazı konularda kavgasız tartışmayı severim, ama baktım uzayacak ve haklısınız ortak kararı bulalım dedim. Tofaş ile Ferrari'yi karşılaştırırsak Ferrari kesin ve net, ama son model Tofaş ve ilk model Ferrari'yi karşılaştırırsak sonuç Tofaş olur. Laptoplardan anlıyor iseniz yakında bir rehber yapacağım, yardım ederseniz sevinirim.
Tabii elimden geldiğince yardım ederim.

O zaman şu an sizi izliyorum. @Radeon RX 5500M hocam ve siz @349203 hocam, bir sonraki notebook rehberimde 10K'ya Gaming laptoplar isimli bir rehber hazırlamak istiyorum, tavsiyeleriniz nelerdir? 1 tane öneri yeterlidir.

Hocam öncelikli tavsiyem budur:
Ama stoğu çabucak bitip 10k üstüne çıkacak gibi duruyor.
Bunun çıkacağını sanmıyorum:

Yeni konular

Geri
Yukarı