7000 serisi için fikriniz nedir?

Just a Minute

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Benim beklediğim etkiyi yaratmadı, 13. nesilde Intel düzgün iş yaparsa rahatlıkla geçer gibime geliyor, sizin fikriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD bu seride gümledi maalesef. Umduğum gibi değil. 7900x beklediğim gibi değil. 12900K alırım yada 13 serisi beklerim.
AMD ne açıdan gümledi detay verebilir misin?

Benim beklediğim etkiyi yaratmadı, 13. nesilde Intel düzgün iş yaparsa rahatlıkla geçer gibime geliyor, sizin fikriniz nedir?
13.Nesilde 12.nesile göre hiçbir fark yok neredeyse. Sadece power limiti yükseltip daha fazla frekansa çıkacaklar çünkü üretim mimarisi gene aynı. 14.Nesile kadar Intel aynı node'dan devam edecek.

AMD ne açıdan gümledi detay verebilir misin?

13.Nesilde 12.nesile göre hiçbir fark yok neredeyse. Sadece power limiti yükseltip daha fazla frekansa çıkacaklar çünkü üretim mimarisi gene aynı. 14.Nesile kadar Intel aynı node'dan devam edecek.
Evet amd gümlemedi.Zaten işlemciler zaten çıkmadı piyasaya ve amdnin yeni ddr5 platformu daha optimize etmemesi çok normal daha işlemci satışta bile değil ki :)

Evet amd gümlemedi.Zaten işlemciler zaten çıkmadı piyasaya ve amdnin yeni ddr5 platformu daha optimize etmemesi çok normal daha işlemci satışta bile değil ki :)
Zaten gümlemedi ki. 7600X tam bir F/P işlemcisi. Internette yapılan testler tamamiyle stock. Ryzen serisinin asıl performansı RAM frekans/zamanlamalarından geliyor. RAM ve İşlemciye tuning yapılırsa stock halinden yaklaşık %15 daha güçlü olacak.

Bekledşğim gibi değil. Performansta, sıcaklıklarda iyi değil. İntelin eline koz verdiler. 12900K ile karşılaştırmalara bakıldığında, İntel 13 serisi ezip geçecek gibi duruyor.
Intel 10.nesilden beri 100C işlemci çalıştırıyor ne alaka?

7600X 5.5Ghz All-Core OC'ta 125W güç tüketirken 12600K 5.3 All-Core OC'ta 240W güç tüketiyor. 7600X 93C civarında gezerken 12600K 99C bulup throttle oluyor. Pek bir koz verdiklerini düşünmüyorum açıkçası. Dediğim gibi RAM'in Ryzen'a etkisi çok fazla.

Zaten gümlemedi ki. 7600X tam bir F/P işlemcisi. Internette yapılan testler tamamiyle stock. Ryzen serisinin asıl performansı RAM frekans/zamanlamalarından geliyor. RAM ve İşlemciye tuning yapılırsa stock halinden yaklaşık %15 daha güçlü olacak.
7600X benim de ilgimi çekti, 5600X ile aynı fiyatta olacak falan diyorlar YouTube yorumlarında ama pek imkan vermiyorum ben. Çok uçuk olmazsa TR fiyatı bizim için çok iyi bence.

7600X benim de ilgimi çekti, 5600X ile aynı fiyatta olacak falan diyorlar YouTube yorumlarında ama pek imkan vermiyorum ben.
300$ fiyat etiketiyle çıkacak. Ülkemizde gümrük vergisidir KDV'dir felan 7-8 civarında olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı