7000 TL bilgisayar mühendisliği için sistem tavsiyesi

• Konuyu başlatan eth
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 658
Kazanma ihtimali üzerinden bu soruyu sordum. Şu an sınava hazırlanıyorum.

Ben de öyle düşünüyorum açıkçası.

Cevabınız için teşekkür ederim. Sunum ve laboratuvar tarzı şeyler için laptop istiyorum yoksa sonuna kadar masaüstü.
Ben de aynı durumdaydım ve anlık bir kararla gaming kısmından vazgeçerek MacBook Pro aldım.

MacBook Pro hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?
Kusursuz diyebilirim oyun performansı hariç. Bir de hafıza kısmında düşünmeniz gerekir. 256 GB bana yetiyor. Masaüstü bilgisayarımı da sattım, eGPU alacağım MacBook Pro için.

Ben inşaat mühendisliği okuyorum sürekli laptopa ihtiyacım oluyor. Fakat şöyle bir durum var ben hep araba ve motoru kıyaslarım araba benim için birincil, motor ise ikincil ihtiyaçtır. O yüzden bugün Gaming PC sipariş verdim ilk ihtiyacım daha sonrasında ikincil ihtiyaç olarak laptop bulunduruyorum. Ben olsam 3000 TL'ye bir laptop alır, 5000 TL'ye bir masaüstü bilgisayar toplardım.

Kusursuz diyebilirim oyun performansı hariç. Bir de hafıza kısmında düşünmeniz gerekir. 256 GB bana yetiyor. Masaüstü bilgisayarımı da sattım, eGPU alacağım MacBook Pro için.
Hocam Macbook Air için ne düşünüyorsunuz?

Ben inşaat mühendisliği okuyorum sürekli laptopa ihtiyacım oluyor. Fakat şöyle bir durum var ben hep araba ve motoru kıyaslarım araba benim için birincil, motor ise ikincil ihtiyaçtır. O yüzden bugün Gaming PC sipariş verdim ilk ihtiyacım daha sonrasında ikincil ihtiyaç olarak laptop bulunduruyorum. Ben olsam 3000 TL'ye bir laptop alır, 5000 TL'ye bir masaüstü bilgisayar toplardım.

Ben de öyle yapıcaktım fakat kafam karışık

Hocam Macbook Air için ne düşünüyorsunuz?

Ben de öyle yapıcaktım fakat kafam karışık
Air fiyatına çok değmiyor bence. Pozitif Teknoloji üzerinden öğrenci indirimi ile alabilirsin.

Okuyor musunuz diye sorma nedenim, eğer farklı bir şehire gidecekseniz masaüstü sistemi yanınızda götürme ihtimalinizin ne kadar düşük olduğunu düşünün. İlerleyen zamanlarda yeni çıkacak işlemci, ekran kartı gibi bileşenlerle şu an önerilenden farklı bir sistem önerilebilir. (Fiyatların düşmesi vs.) Alacağınız zaman sormanız daha yerinde olacaktır. Okulda hangi dersleri göreceksiniz, hangi yazılımları kullanacaksınız gibi sorulara göre seçeceğin donanım değişir. Aynı şekilde hangi alanda gelişmek istiyorsun? Bunların kararı zamanla oturur. Ayrıca evindeki masaüstünde uzaktan çalışabilme ihtimalinde var. Laptopu sadece buna bağlanmak için bile kullanabilirsin. Tercih senin. Ne istediğini kararlaştırdıktan sonra ona göre seçmen doğru bir adım olacaktır. Macbook kısmına değinirsek Air almayı doğru bulmuyorum. Macbook Pro kısmıda o bütçeye çıkabileceksen tercih edilebilir. Bi aciliyeti yoksa şimdilik sınava odaklanabilirsin. Sınavda da şimdiden başarılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı