7000 TL laptop önerisi

The Master

Hectopat
Arkadaşlar ben lise son sınıf öğrencisiyim, kendime hem üniversite için (mühendislik düşünüyorum) hem de ara sıra oyun oynamam için laptop bakıyorum. Uzun kullanım önemli. Ayrıca ayırabileceğim bütçe maksimum 7500 TL, 7000 civarı olması çok daha iyi.
Benim aklımda önce taşınabilirliği yüzünden 14" ekranı olan iş bilgisayarları vardı fakat birazcık araştırınca onlarda oyun oynamanın biraz mantıksız olduğuna karar verdim. Ayrıca aynı fiyata tüm özellikleri aynı üstüne ekran kartı açık ara iyi 15.6" laptopları görünce 14" alma düşüncem kalmadı.
Laptopta istediğim özellikleri aşağıya yazdım. Bunları belirlerken oyun oynayan arkadaşlarımın tavsiyelerini baz aldım. Bilgisayar işine yeni giren biriyim çok anlamıyorum hiçbiri olmazsa olmaz özellikler değil benim için, olursa iyi olur tarzında.
İşlemci: 10. nesil i5 veya 9. ve 10. nesil i7.
RAM: 8+8=16 GB RAM tercihim ileriye dönük olması açısından 8 GB bir belleğin yeterli olmayacağını düşündüm.
Depolama: 512 GB bir SSD, HDD takviyesini ileride yapmayı planlıyorum.
Ekran kartı: GTX 1650 ve üstü. Benim bir oyuncu kimliğim yok bu yüzden oynayacağım oyunları Ultra ayarlarda oynamak gibi bir derdim de yok fakat uzun süre kullanmayı planladığım için gelecekteki oyunlara da yönelik bir ekran kartı olmalı.
Bana önerebileceğiniz laptoplar varsa mutlu olurum.

Ben kendim 1 senedir kullanıyorum çok memnunum tavsiye ederim.
Bu bilgisayara yükseltme yapılabiliyor mu, RAM ve depolamada? Eğer yapılıyorsa garantiyi bozar mı? Kendim dışarıdan eklemek istiyorum çünkü.

Bu bilgisayara yükseltme yapılabiliyor mu, RAM ve depolamada? Eğer yapılıyorsa garantiyi bozar mı? Kendim dışarıdan eklemek istiyorum çünkü.
Ne yazık ki yapılmıyor illaki yapacaksanız başka modellere bakın. Önerim Monster notebook'tur yükseltme yapacaksınız ama marka iyi midir bilmiyorum. Önerim bu Laptop tek eksiği depolama onu hallederseniz çok iyi bir bilgisayar.

Ne yazık ki yapılmıyor illaki yapacaksanız başka modellere bakın. Önerim Monster notebook'tur yükseltme yapacaksınız ama marka iyi midir bilmiyorum. Önerim bu Laptop tek eksiği depolama onu hallederseniz çok iyi bir bilgisayar.
Mosterın kendi sitesinden araştırdım aşağıdaki ikisi uygun geldi
Alttakine 8GB ram ilavesi yapınca fiyatları dahil herşeyi aynı oluyor fakat üstteki 1650ti + daha yavaş SSD alttaki ise 1650 + daha hızlı SSD oluyor. Hangisi tercih edilebilir?
Ekstra bir soru olarak, 1650ti'n sanırım farklı modelleri var hangisi olduğunu nasıl anlarım?

Yeni konular

Geri
Yukarı