7000 TL Sistem Önerisi

katates

Kilopat
Daha fazla  
Oyun için bütçe max 7500TL. Bir lira bile geçmemesi çok önemli. Monitör de olacak.
kart olarak 1080 düşünüyorum. İşlemci de 7700 i7.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada bütçeyi göz önünde bulundurunca 1080 ekran kartına FHD 144Hz monitör alabiliyorum. 1070 ekran kartı olursa ise 2K 144Hz G-Sync monitör alabiliyorum.

Sizce hangisi daha mantıklı oluyor bu durumda? Bir de 2K performansı Ryzen'larda daha iyi sanırım, GTX 1070, 2K 144Hz G-Sync, Ryzen mantıklı olur mu

Screenshot_2017-04-22-09-08-12.png

Monitör:
Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4K Fiyatı

4K için GTX 1080'i tavsiye etmiyorum. Zaman zaman çok düşük FPS'leri görürsün.

Nanokatalog içinse söylemem gereken Amazon.de'den almak yeğdir. Distribütör garantileri yok. Kendileri bakıyor garantiye her ne kadar memnun etseler de aynı işi Amazon Almanya'da yapmayı taahhüt ediyor. Mesela Samsung SSD'nin garantisi 24 ay girilmiş normalde yurt içi garantisi 5 yıl olan bir ürün diye hatırlıyorum.

Yurtiçi garantili ürünleri uygun fiyata İtopya, İnventus ve zaman zaman HB ile Vatan'ın yaptığı KDV indirimlerinden temin edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı