7000 TL Sistem Tavsiyesi

WOODCUTTER

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
GTX 1080 benim için aşırı derecede fazla güçlüydü ve Ryzen 5 1600 istediğim performansı vermiyordu. Bu kez görselliğe biraz önem vererek RGB sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı olarak RX 590, RAM olarak Gskill Trident Z Royal 3000 MHz düşünüyorum. Sanırım sadece Sapphire markasının RX 590 kartı var ve çok çirkin. Diğer bileşenleri de LED'li seçmeye çalıştım fakat bütçeyi aştı. Çok arada kaldım bilmiyorum. Monitörsüz, farklı farklı yerlerden olabilir. Mümkünse 1. sistem olarak performans, 2. sistem olarak görselliğe önem verilen bir sistem toplarsanız sevinirim arkadaşlar, teşekkürler.
Kafamda oluşturduğum ama bütçenin yetmediği bir kaç bileşen:
  • Ryzen 7 2700X - I5 9600K alırsam eğer sıvı soğutma da almam gerekecek.
  • Gskill Trident Z Royal 2x8 16GB DDR4 3000MHz
  • RX 590

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk defa, elindeki sistem fazla güçlü diye satıp daha güçsüzünü toplayanını gördüm. Tebrikler, şaşırttınız.
Fazla güçlü diye satmadım, mod arkadaş baya değiştirmiş yazılarımı. İyi teklif geldi sattım, o seviyede zaten ihtiyacim yoktu simdi daha düşük bir şey toplamak istiyorum.

i5 9600k kullanıyorum. Düzgün bir hava soğutma ve iyi hava akışı gayet yeterli geliyor. Tabi OC ile çok yüksek rakamları zorlamak istemiyorsanız. OC olmadan %100 yük altında 45 dereceye yakın. Anakartın "Game Boost" özelliğini açtığımda ise 4.36 GHz de 50-52 derece arası.
Yurtdışından alırım derseniz de amazon.com da fiyatlar buraya göre çok daha uygun.

i5 9600k kullanıyorum. Düzgün bir hava soğutma ve iyi hava akışı gayet yeterli geliyor. Tabi OC ile çok yüksek rakamları zorlamak istemiyorsanız. OC olmadan %100 yük altında 45 dereceye yakın. Anakartın "Game Boost" özelliğini açtığımda ise 4.36 GHz de 50-52 derece arası.
Yurtdışından alırım derseniz de amazon.com da fiyatlar buraya göre çok daha uygun.
Maalesef oradan alışveriş yapamam. Suanda bu bütçeye uygun sistemi kendim çıkarabiliyorum fakat bilmediğim bir sitede farklı fiyata satılan ürün olabilir onu merak ediyorum biraz.

Yurtdışından almamak sizin kararınız. Ben işlemciyi aldığım zaman gümrüğe takılmadığı için vergi iadesi ile yaklaşık 1500TL ye almış oldum. Vergi olsa bile 1700 civarına geliyor. Türkiye fiyatlarıyla kıyaslayınca bütün sistemde neredeyse 2000-2500TL uyguna almış oldum. O yüzden önereyim dedim. Ben yine sistemimi yazayım bir fiyat araştırması yapın.
İşlemci: i5 9600k
Ekran Kartı: Msi GTX 1070 Ti Aero
Ram: Corsair Vengeance RGB 2x8 CL15 3000Mhz
Anakart: Msi z390 Tomahawk
Psu: Evga 650 BQ (80+ Bronze)
İşlemci Soğutucusu: Msi Core Frozr L
Fanlar: 5x Aerocool p7 f12
Kasa: Msi Mag Bunker
Toplam fiyat: 5800-6000TL arası( Bazı parçaların vergi iadesi yatmadı daha o yüzden)
Hem görüntü hem performans açısından tatmin ediyor.
IMG_0411.JPG

Eğer Ryzen 7 2700x almayı düşünürsen sıvı soğutmaya gerek kalmaz çünkü 2700xin içinden çıkan soğutucu diğerlerine göre çok daha kaliteli bir soğutucu.Görüntüye de önem verdiğinizi belirtmişsiniz 2700x in fani rgb yani hem görüntü hemde kalite olarak işinizi görür bence

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı