7000 TL Sistem Toplama

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhabalar. 7000 TL'ye monitörsüz, 2K oyunculuk odaklı bir sistem toplamak istiyorum. Elimde anakart (Tomahawk Max) ve RAM (16 GB 3600Mhz) var. İkisinin fiyatını toplam bütçeden çıkarırsak, toplam bütçem 5800 TL ediyor. Sistemin genel görünümünü görmek için 7000 TL yazdım. Geri kalan bütçe ile sistem önerir misiniz? Teşekkürler.

Merhabalar. 7000 TL'ye monitörsüz, 2K oyunculuk odaklı bir sistem toplamak istiyorum. Elimde anakart (Tomahawk Max) ve RAM (16 GB 3600Mhz) var. İkisinin fiyatını toplam bütçeden çıkarırsak, toplam bütçem 5800 TL ediyor. Sistemin genel görünümünü görmek için 7000 TL yazdım. Geri kalan bütçe ile sistem önerir misiniz? Teşekkürler.
@Caner Uncu abimizin topladığı şöyle bir sistem vardı. Fazlasıyla işinizi görür diye düşünüyorum.
63E719B7-1B1E-4609-96AB-E371994B3A4F.jpeg

Teşekkür ederim. Böyle bir şey düşünüyordum. Ekran kartı olarak Nitro+ mı, Gigabyte mı? Bir de SSD olarak Samsung düşünüyorum.
Orada bütçeye monitör de dahildi o nedenle daha ucuz bir seçim yapıldı ekran kartında. Nitro+’ın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ufak bir araştırma yaparsanız bulabilirsiniz farkı.

Kasa olarak MB511'i PSU'suz almayı düşünüyorum. Peki sizce bu PSU nasıldır? Fiyatına değer mi?
Gigabyte PSU'lar hakkında pek bilgim yok. Bence PSU'lu olarak alabilirsiniz MB511'i. Ekran kartı olarak AMD'yi tercih etmezseniz 2800-3000 TL civarına 2060 Super alabilirsiniz, performansınız biraz daha düşük olur 5700 XT'ye göre ama en azından başınız ağrımaz. AMD ile sorun yaşayan da var hiç yaşamayan da. Sürücüler gerçekten problemli. Örneğin RX460 kullanıyorum ve 19 ve 20.X.X sürücülerinde NFS 2015 açılmıyor, 18.X.X'de açılıyor. Yine de karar sizin. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı