7000 TL Sistem Toplama

Gigabyte PSU'lar hakkında pek bilgim yok. Bence PSU'lu olarak alabilirsiniz MB511'i. Ekran kartı olarak AMD'yi tercih etmezseniz 2800-3000 TL civarına 2060 Super alabilirsiniz, performansınız biraz daha düşük olur 5700 XT'ye göre ama en azından başınız ağrımaz. AMD ile sorun yaşayan da var hiç yaşamayan da. Sürücüler gerçekten problemli. Örneğin RX460 kullanıyorum ve 19 ve 20.X.X sürücülerinde NFS 2015 açılmıyor, 18.X.X'de açılıyor. Yine de karar sizin. :)
Aslında gelecek için düşünmüştüm 750W. Değer mi sizce biraz daha yüksek bir PSU almaya?

Bence 650W yeterli. 750W düşünüyorsanız şu modeli de düşünebilirsiniz, gold sertifikası var: High Power 750W 80+ Gold Performance GD Aktif PFC Güç Fiyatı
Gigabyte hakkında bir bilgim yok o yüzden bir yorum yapamıyorum. Araştırmak lazım.

Be Quiet da PSU konusunda çok başarılı, tavsiye ederim: Be Quiet! BN289 700W U9 80+ Bronze Güç Kaynağı | En Ucuzu Akakçe
Hocam bu kasa indirimlerde 700 TL civarı oluyor. İndirimlerde bunu almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi 650W yeterli. AMD sitesinde 750W öneriyordu fakat 650 iyi gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı