7000 TL Telefon Önerisi

Lazpazar14

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam gençler, bir yakın arkadaşım için telefon arıyorum. En fazla 7000 TL'ye çıkabiliyor.

-İşlemci önemli, oyun oynuyor sıklıkla ve edit yapıyor.
-Ekrandan feda edebilir. IPS yeterli.
Bunlara uygun F/P telefon öneriniz var ise bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Aklıma o fiyata direkt Note 11 Pro geldi ama daha önce hiç Xiaomi kullanmadım tecrübesi olanlar yazabilir.
Yeni güncellemeleri hakkında hiçbir fikrim yok. Benim emektar Redmi Note 7’nin MIUI sürümü 12.5.3 Kararlı. Telefondaki en büyük sıkıntı işletim sistemi. Yani bu kadar kötü bir sistem olamaz. Telefon boşta RAM’i çok fazla, 1.8 GB temizlenmiş RAM kullanıyor telefon. Ama yeni telefonları ve güncellemeleri daha iyi olabilir. Araştırmak lazım.

Yeni güncellemeleri hakkında hiçbir fikrim yok. Benim emektar Redmi Note 7’nin MIUI sürümü 12.5.3 Kararlı. Telefondaki en büyük sıkıntı işletim sistemi. Yani bu kadar kötü bir sistem olamaz. Telefon boşta RAM’i çok fazla, 1.8 GB temizlenmiş RAM kullanıyor telefon. Ama yeni telefonları ve güncellemeleri daha iyi olabilir. Araştırmak lazım.
Yeni güncellemeleri daha da kötü.

Kesinlikle tercih meselesi fakat ben hiçbir zaman android önermiyorum, uzun vade için bana akıllı bir tercih gibi gelmiyor. Örnek vermek gerekirse günümüzde halen 6s rahatlıkla kullanılabiliyor, o sene çıkan herhangi bir android telefonla kıyaslarsak eminim son güncellemesini bile uzun zaman önce almıştır ve destek kesilmiştir.
Benim tavsiyem SE 2020 batarya konusunda kesinlikle üzer, diğer konularda memnun kalırsınız. Yada bataryası iyi olsun diyorsa tam piyasasını bilmiyorum ama özellikle boyutundan dolayı MAH değeri yüksek, 8 plus olabilir.

Selam gençler, bir yakın arkadaşım için telefon arıyorum. En fazla 7000 TL'ye çıkabiliyor.

Tecno pova 3 hem 6000TL oyun için yeterli grafit soğutması var ben memnunum 7000MAH bataryası var. Camon 18P'ye bakabirsin bütçenin biraz üstünde.

Redmi Note 9S veya Redmi Note 10 Pro alabilirsiniz. Bunun yanı sıra POCO M4 Pro 5G'da güzel cihaz.

Realme 8 ve Redmi Note 10S ama ısınabiliyor uzun süre oynadıktan sonra, ben Realme 8 kullanıyorum içinde soğutma sistemi var evde oyun oynadığım zaman ısınmıyor 2-3 saat oynasam da ama dışarıda veya okulda oynayınca bayağı ısınıyor çünkü 12nm. Bunların dışında Galaxy M23 5G önerebilirim ama her ne kadar 120 Hz olsa da ekranı TFT fakat işlemcisi Snapdragon 750G ve ısınma sorunu yok ayrıca batarya performansı da bayağı iyi işlemciden dolayı.

Redmi Note 8 Pro al keyfine bak 1.5k ya aldım hala daşşşşş gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı