7000TL Monitör Dahil Sistem Tavsiyesi

Bu da benim tavsiyem buyurun. Kalan miktarla gaming mause klavye vs. alabilirsin.

Arkadaşlar pek OC ile uğraşmıyorum o yüzden biraz boş masraf gibi geldi. Normal bir oyuncuyum. 6500 işlemci alıp H170 Gaming Pro gibi ortalama bir sistem almayı düşünüyorum diğer bileşenler sabit kalacak şekilde.

Sen bilirsin yine ama şöyle ufak bir bilgi vereyim. Senin için ve K ibareli işlemciler için seçilen ana kartlarda manuel olarak Overclock yapmana gerek yok. Step step zaten overclock adımları verilmiş bu şekilde yapabilirsin istersen. Başka bir şekilde otomatik overclock yapabilirsin sistem kendine göre en iyi Overclock ayarlarını yapar. Hiç istemezsen de yapmak zorunda da değilsin yani sade haliyle de kullanabilirsin. :)

Dosya Ekleri

• 6757.png
    6757.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 206
Bu da benim tavsiyem buyurun. Kalan miktarla gaming mause klavye vs. alabilirsin.

Sen bilirsin yine ama şöyle ufak bir bilgi vereyim. Senin için ve K ibareli işlemciler için seçilen ana kartlarda manuel olarak Overclock yapmana gerek yok. Step step zaten overclock adımları verilmiş bu şekilde yapabilirsin istersen. Başka bir şekilde otomatik overclock yapabilirsin sistem kendine göre en iyi Overclock ayarlarını yapar. Hiç istemezsen de yapmak zorunda da değilsin yani sade haliyle de kullanabilirsin. :)
Hocam bu işlemciler zaten gayet güçlü işlemciler herhangi bir hızaşırtmaya gerek duymuyor. OC yapmasını biliyorum fakat gereksiz masraf yapmak istemiyorum 6500 ile 6700K arasındaki 5-6 fps sizce 600 TL ye değer mi? Hem böylece anakartı da yaklaşık 300-400 TL düşürmüş oluyorum gereksiz masraf kısacası.

Hocam bu işlemciler zaten gayet güçlü işlemciler herhangi bir hızaşırtmaya gerek duymuyor. OC yapmasını biliyorum fakat gereksiz masraf yapmak istemiyorum 6500 ile 6700K arasındaki 5-6 fps sizce 600 TL ye değer mi? Hem böylece anakartı da yaklaşık 300-400 TL düşürmüş oluyorum gereksiz masraf kısacası.

Öncelikle işlemci değil oyunlarda FPS arttıran ekran kartı bunu belirteyim. GTA 5 gibi bazı oyunlar var işlemciye biraz yükleniyorlar ki bu da GTX 980 Ti gibi bir ekran kartı varsa pek bana mısın demez. Eğer 7000 TL gibi bir bütçen varsa ben zaten ideal bir sistem önerdim senin için. Fakat sen fiyattan falan kısıp biraz daha ucuz bir şey olsun istiyorsan en rahat verebileceğin bütçeyi söyle ona göre bir sistem önerelim. Sen başlıkta ki gibi bütçe verirsen herkes o bütçeye yakın en iyi parçaları tavsiye eder senin için. Nasıl bir şey düşünüyorsan paylaş bizimle ben ve diğer arkadaşlar zaten yardımcı olacağız sana. :)

Hocam işlemci ve anakartı üst seviyelerde tutmak sana bir şey kaybettirmez aksine kazandırır. OC yapmak zorunda değilsin, - keza bende yapmayacağım lakin M5 ve i7 6700k'dan aşağı inmiyorum. Ti yerine 980 alırım, ileride değişmesi çok kolay parçalar RAM, Ekran kartı çıkarır satarsın koyarsın üstüne alırsın istediğini. Bütçen varken ana bileşenleri sağlam tutmalı bana kalırsa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı