710M "NVIDIA bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı" hatası

Ogzayvaz

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda ki FPS düşüşü yüzünden ekran kartı ayarlarına bir bakayım dedim ve taa ki NVIDIA denetim masasını görmediğim zaman anladım işte terslik olduğunu konu maalesef ki aynı ama sorun çözülmedi. Bütün açılan konulara baktım araştırdım her şeyi yerine getirdim ama nafile sinirim bozuldu soğudum bilgisayardan @Recep Baltaş abi yardımcı olabilirsen süper. Olmasan da canın sağ olsun. Çözemedim sorunu olmuyor. Çıldıracağım.
Laptop kullanıyorum Acer Aspire E1-571g modelini Intel HD4000 ve NVIDIA GeForce 710M var ama aygıt yöneticisinde gözükmüyor masaüstünde Denetim Masası yok. Her şeyi yaptım olmadı. Yetersiz geldiğim yer olabilir. Windows 10 64 bit kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, yanlışın yok.

Tamamdır deniyorum kurmayı şimdi.
Tamamdır, düzelmiş. Artık sürücüsünü kurabilirsin. Kartın en fazla 391.35 sürümünü destekliyor bu arada haberin olsun.

Sıkıntı nerede hala anlamış değilim olan sizin ve benim emeğimize oluyor çıldıracağım 1 haftadır çözemedim gitti arkadaş daha ne yapmam gerek hiç fikrim yok.
@Recep Baltaş abi ne yapmam gerek çözemedim gitti.

Dosya Ekleri

• doanım.jpg
    doanım.jpg
    22,8 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
En başta ekran kartın bir anda aygıt yöneticisinden gidiyor. Daha sonra geri geldiğinde ise sürücüsüz bir şekilde geliyor. Sürücü kurmaya çalışırken de yine hata veriyor.

Böylesi bir durumda büyük ihtimalle ekran kartının arızalı olduğu çıkarımını yapardım.

Son kez bir şey deneyelim. Microsoft'un deposunda bulunan bir sürücüyü kurmayı deneyelim. Linkini aşağıya bıraktım.

Linke tıklayarak indir. Eğer tıklamana rağmen indirme başlamazsa, linki kopyalayıp yeni sekme aç ve URL kısmına yapıştırarak entera bas, böylelikle indirme başlayacaktır. Bir klasör oluştur masaüstünde. Bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) ile açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at. Daha sonra aygıt yöneticisine girip o Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı'nın üstüne sağ tıklayarak "Sürücüyü güncelleştir" de. Sonra açılan sekmeden "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de ve oradan "Gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "Tamam", sonra da "İleri" butonuna tıkla. Sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle.

En başta ekran kartın bir anda aygıt yöneticisinden gidiyor. Daha sonra geri geldiğinde ise sürücüsüz bir şekilde geliyor. Sürücü kurmaya çalışırken de yine hata veriyor.

Böylesi bir durumda büyük ihtimalle ekran kartının arızalı olduğu çıkarımını yapardım.

Son kez bir şey deneyelim. Microsoft'un deposunda bulunan bir sürücüyü kurmayı deneyelim. Linkini aşağıya bıraktım.

linke tıklayarak indir. Eğer tıklamana rağmen indirme başlamazsa, linki kopyalayıp yeni sekme aç ve URL kısmına yapıştırarak entera bas, böylelikle indirme başlayacaktır. Bir klasör oluştur masaüstünde. Bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) İle açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at. Daha sonra aygıt yöneticisine girip o Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı'nın üstüne sağ tıklayarak "sürücüyü güncelleştir" de. Sonra açılan sekmeden "bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de ve oradan "gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "tamam", sonra da "ileri" butonuna tıkla. Sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle.

Dediğinizi uyguladım en iyi sürücü zaten yüklü dedi. Benim aklıma, sizin ekran kartı arızalı olabilir çıkarımınıza istinaden geçen gün Valorant oynarken NVIDIA graphic Card crashed tarzı bir hata verdi oyunun ortasında tam hatayı hatırlamıyorum ama ekran kartından geldiğini hatırlıyorum acaba yanmış olabilir mi neticede 11 senelik laptop.

Dosya Ekleri

• ınte.jpg
    ınte.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 24
Yanmış olabilir veya emekliye ayrılmış olabilir. Bu tür sorunlar çoğunlukla zaten çok eski ekran kartlarında görülür. Ayrıca belirttiğin hatadan sonra da çok çok yüksek ihtimalle ekran kartının arızalı olduğunu söyleyebilirim. Bir ihtimal sürücü kurmayı başarsan bile yine aynılarını yaşamaya devam edersin muhtemelen. Üzgünüm.

Yanmış olabilir veya emekliye ayrılmış olabilir. Bu tür sorunlar çoğunlukla zaten çok eski ekran kartlarında görülür. Ayrıca belirttiğin hatadan sonra da çok çok yüksek ihtimalle ekran kartının arızalı olduğunu söyleyebilirim. Bir ihtimal sürücü kurmayı başarsan bile yine aynılarını yaşamaya devam edersin muhtemelen. Üzgünüm.

Doğru diyorsunuz hakkıdır yansın 11 sene hizmet etti bana iyi kötü yardımın için çok teşekkür ederim sizide yordum eğer olurda bir gün halledebilirsem zaferini sizinle paylaşacağım teşekkürler 🙏
En baştaki seçiliyken enter tuşuna bas.

Merhaba konuyu yeniden açmak istemezdim ama laptopun ekran kartı chipsetini yaptırmak gibi bir fırsat geçti ve yaptırdım. Ancak hala aygıt yöneticisinde gözükmüyor elimde ki fotoğraflar bunlar.

Dosya Ekleri

• DC5C4458-BD22-411F-BACC-A372889668DE.jpeg
    DC5C4458-BD22-411F-BACC-A372889668DE.jpeg
    191,3 KB · Görüntüleme: 14
  • 87FEB946-7258-4D76-8944-86E593CCEE43.jpeg
    87FEB946-7258-4D76-8944-86E593CCEE43.jpeg
    340,4 KB · Görüntüleme: 16
  • 2D44EE1F-2035-4FDB-AB89-8F10FE9D2D0D.jpeg
    2D44EE1F-2035-4FDB-AB89-8F10FE9D2D0D.jpeg
    237,5 KB · Görüntüleme: 21
  • 726F19BC-5464-47E7-8CAB-C2C8AD530694.jpeg
    726F19BC-5464-47E7-8CAB-C2C8AD530694.jpeg
    280,2 KB · Görüntüleme: 19
  • F2012456-FBDC-4AEB-961E-7F7F1A3A9A4E.jpeg
    F2012456-FBDC-4AEB-961E-7F7F1A3A9A4E.jpeg
    293,5 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba konuyu yeniden açmak istemezdim ama laptopun ekran kartı chipsetini yaptırmak gibi bir fırsat geçti ve yaptırdım. Ancak hala aygıt yöneticisinde gözükmüyor elimde ki fotoğraflar bunlar.
BIOS sıfırlamayı deneyebilirsin. Bunun dışında önerebileceğim bir şey yok. O kadar eski bir laptopa tamir gibi şeyler yapılmamalı. Çünkü yine patlak vereceği kesin. Tavsiyem yeni bir bilgisayar almaya çalışmaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı