7200₺ Gaming Laptop Önerisi

1.png
2.png
3.png
5.png
Bence işlemci daha önemli bende araştırdığım için araştırdığım ürünleri ekliyorum.

Ben de bu arkadaşın önerdiği bilgisayarı önerecektim, aşağıda bir üst işlemciye sahip modelini de ekleyebiliriz hatta. Aralarındaki performans farkına göre fiyat farkı da değebilir.

Asus FA506II-BQ150 AMD Ryzen 7 4800H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti FreeDos 15.6" FHD

Masaüstünde AMD 2700X kullanıyorum ama laptopta AMD hiç denemedim. AMD Intel'i laptopta geçer büyük ihtimalle ama şu anda laptop pazarında üstünlük Intel'de o yüzden hiç AMD araştırmadım.

Masaüstünde AMD 2700X kullanıyorum ama laptopta AMD hiç denemedim. AMD Intel'i laptopta geçer büyük ihtimalle ama şu anda laptop pazarında üstünlük Intel'de o yüzden hiç AMD araştırmadım.

Normalde 3. nesil AMD mobil CPU mu yoksa 9. nesil İntel mobil CPU mu derseniz bence İntel. Fakat AMD 4. nesil mobil CPU’lari o kadar guzel yapmis ki performanslari, TDP degerleri vs harika. F/P olmasida cabası.

Laptop markaları Intel'in baskısı yüzünden AMD işlemcilerde iyi ekran kartı kullanmıyor bu durum değiştiği zaman AMD masaüstü ve laptopta genel olarak 1. tercih olacak gibi geliyor zaten.

Laptop markaları Intel'in baskısı yüzünden AMD işlemcilerde iyi ekran kartı kullanmıyor bu durum değiştiği zaman AMD masaüstü ve laptopta genel olarak 1. tercih olacak gibi geliyor zaten.

Aslinda yavas yavas kullanmaya basliyorlar. Ornegin Ryzen 7 4800H veya Ryzen 5 4600H ile RTX 2060, 1660Tı, 1650 ve 1650Tı kullanilmaya baslandi.

Geri
Yukarı